The gazette a real dream...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Ce parere ai despre Japonia?

Go down 
+15
mada9593
Zaki
Shy
×♥× Yσкσ ×♥×
raven
Yume
Mika
..::Miko-chan::..
HeavyMental
_SS19_
Ankh
nnena
Andreea
Katherine
ChocoღGirl
19 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
AuthorMessage
Zaki
Admin
Admin
Zaki


Numarul mesajelor : 302
Puncte : 20055
Data de inscriere : 2009-08-18
Localizare : reita's pants

Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 I_icon_minitimeTue Mar 09, 2010 2:54 pm

la capitolul mancare sunt o maniaca a sushi'ului <333 mai ales cu sos wasabi
imi plac toate felurile de sushi...doar astea am apucat sa icerc pana acum :]] insa mai experimentez =D
Back to top Go down
mada9593
Distress an Coma
Distress an Coma
mada9593


Numarul mesajelor : 132
Puncte : 5363
Data de inscriere : 2010-01-10
Varsta : 28
Localizare : undeva......cred ca................ in spatele tau

Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 I_icon_minitimeWed Mar 10, 2010 1:13 am

se pare ca toti (toate) vrem asta ! ce chestie eo mai am muuuulti ani pana ajung acolo ( daca ajung) . parintii ma sprijina intutotu ( camera mea are un mare evantai si semne japoneze si tot felu drink tea )
eram cam dusa intr-o zi si ma gandisem eo ca sa facem ceva gen excursie cu cei mai activi membri *ce ganduri tampite....*


..... copii maica ....copiii .....
Back to top Go down
_SS19_
Moderator
Moderator
_SS19_


Numarul mesajelor : 691
Puncte : 204931
Data de inscriere : 2009-08-15
Localizare : my bed

Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 I_icon_minitimeWed Mar 10, 2010 4:06 am

e cam greu faza cu excursia ca suntem din orase diferite desi ideea nu ar fii rea
Back to top Go down
mada9593
Distress an Coma
Distress an Coma
mada9593


Numarul mesajelor : 132
Puncte : 5363
Data de inscriere : 2010-01-10
Varsta : 28
Localizare : undeva......cred ca................ in spatele tau

Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 I_icon_minitimeThu Mar 11, 2010 12:06 am

da....una e din aceeasi scara si una e din aceeasi TARA!!!! moah
Back to top Go down
Frozen_Rose
Distress an Coma
Distress an Coma
Frozen_Rose


Numarul mesajelor : 194
Puncte : 5359
Data de inscriere : 2010-03-14
Varsta : 30
Localizare : Somewhere in Universe

Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 I_icon_minitimeMon Mar 15, 2010 5:53 am

Japonia ..... hehehe
UIMITOARE, EXTRAORDINARA, PERFECTA, MINUNATA cu OAMENI INTELIGENTI CARE SE RESPECTA UNII PE ALTII
v-am lamurit?
unul din marile mere dorinte e sa ma duc in Japonia <3
Back to top Go down
_SS19_
Moderator
Moderator
_SS19_


Numarul mesajelor : 691
Puncte : 204931
Data de inscriere : 2009-08-15
Localizare : my bed

Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 I_icon_minitimeWed Mar 17, 2010 1:33 pm

ahahahahaaa...priviti numai partile bune ale Japoniei
Back to top Go down
Frozen_Rose
Distress an Coma
Distress an Coma
Frozen_Rose


Numarul mesajelor : 194
Puncte : 5359
Data de inscriere : 2010-03-14
Varsta : 30
Localizare : Somewhere in Universe

Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 I_icon_minitimeThu Mar 18, 2010 7:45 am

E adevarat ca si Japonia are partile ei rele, dar asta nu inseamna ca nu e mia bune decat multe alte tari.Sa nu uitam ca are tehnologia cea mai avansata si e pe locul 2 dintre cele mai bogate tari din lume.Pe ce loc e Romania?Chiar daca pe romani nu ii intereseaza Japonia, si nici pe japonezi nu cred ca ii intereseaza de noi, Japonia nu are o reputatie atat de proasta ca a noastra, japonezii nu sunt considerati hoti sau criminali, Elevetia nu i-a numit pe japonezi "corbi" ci pe noi!Ce rezulta de aici?Ca Japonia e de 10x mai buna in ochii europenilor si nu numai decat noi care suntem o mica tara de pe glob in care sunt tigani, in care "romanii te fura si pentru 150 de coroane!".......
Back to top Go down
Yume
Distress an Coma
Distress an Coma
Yume


Numarul mesajelor : 137
Puncte : 5375
Data de inscriere : 2009-12-28
Varsta : 102

Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 I_icon_minitimeThu Mar 18, 2010 12:35 pm

OMFG,iar aceiasi discutie,deci pe bune cand vad....de ce urati Romania asa de tare,pe bune fratiloe ador Japonia chiar as vrea sa locuiesc acolo,dar nu dispertuiesc Romania,totusi e tara mea unde m-am nascut.A cui e vina ca Romania nu are o reputatie buna?Gandeste-te un pic?Normal este si a omamenilor care locuiesc aici,dar si a celor de la conducere.Totusi Romania e o tara mijlocie nu e chiar atat de mica,si are si parti bune,zi mersi ca nu te-ai nascut in tarile subdezvoltate din Africa,atunci ai fi vazut lumea cu alti ochi,oricum.A dah si chestia asta cu tigani,chestia aceea cu discriminarea rromilor e doar o minciuna inventata de ei,daca nu vor sa fie "discriminati" sa se ridice la standardele romanilor si sa nu se mai comporte cum se comporta,fiindca deaia oamenii se comporta asa cu ei.
Clar Japonia are si parti rele orice tara are,dar totusi cu siguranta ei traiesc mai bine decat noi,si oricum ce ai zis tu,ca nu-i intereseaza de Romania/Europa,dar nu crezi ca asa cum si tie iti place Japonia*sau tarile asiatice* asa poate le place si lor Romania(poate) sau tarile Europene.Desi japonezii sunt rar vazuti prin Romania,mai mult chinezii vin p'aici.
thatsok
Am facut off?
Daca da gomme.
Back to top Go down
Frozen_Rose
Distress an Coma
Distress an Coma
Frozen_Rose


Numarul mesajelor : 194
Puncte : 5359
Data de inscriere : 2010-03-14
Varsta : 30
Localizare : Somewhere in Universe

Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 I_icon_minitimeThu Mar 18, 2010 1:01 pm

chinezii vin sa munceasca si de abia astepata sa se duca inapoi[am cunoscut cazuri]
deacord cu tine yume, si eu apreciez Romania pentru ca e tara mea natala, o tara superba cu multe de daruit dar eu nu ma refeream la peisaje sau la blogatiile Romaniei, ma refeream la reputatia pe care o au romanii din cauza a ceea ce fac unii dintre noi.
Back to top Go down
Zaki
Admin
Admin
Zaki


Numarul mesajelor : 302
Puncte : 20055
Data de inscriere : 2009-08-18
Localizare : reita's pants

Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 I_icon_minitimeThu Mar 18, 2010 2:15 pm

Spre deosebire de Japonia, Romania se bazeaza mult pe istorie...ceea ce nu inteleg de ce. I mean, traim in prezent nu in trecut! Cine e mama Nintendo'ului??Cine e mama robotilor de ultima generatie?? Da, Japonia.
Cele mai multe persoane straine pe care le cunosc au auzit de Romania cu 'ajutorul' lui Dracula..Japonia este cunoscuta peste tot datorita noutatilor aduse in lumea tehnologiei.
Nu spun ca Romania nu este frumoasa, este, are peisaje minunate insa nu stim sa le punem in valoare...degeaba avem daca nu stim sa le facem reclama.
Plus ca oamenii de la noi sunt mult mai nepooliticosi decat in alte tari. Nu cred ca in Germania sau Japonia vezi persoane aruncandu-si gunoiul menajer de la balcon :] sa fim seriosi...asta doar la noi e posibil.
Degeaba avem o tara frumoasa daca noi o tratam ca pe un container.
Back to top Go down
_SS19_
Moderator
Moderator
_SS19_


Numarul mesajelor : 691
Puncte : 204931
Data de inscriere : 2009-08-15
Localizare : my bed

Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 I_icon_minitimeThu Mar 18, 2010 2:35 pm

nu mai comparati romania cu japonia ca nu are rost....sunt diferite din toate punctele de vedere
Back to top Go down
Lolita
Leech
Lolita


Numarul mesajelor : 69
Puncte : 5253
Data de inscriere : 2010-02-18

Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 I_icon_minitimeSat Mar 20, 2010 10:53 am

Dupa mine , Japonia este o tara minunata . Nu am fost acolo , dar imi dorest foarte mult asta <3 . Nu comentez in ceea ce priveste diferentele dintre romani si japonezi . Imi doresc sa stau acolo deoarece , am observat ca japonezi sunt persoane bune , acolo nu sunt cocalari O.o , tehnologia este avansata si rock`ul spre exemplu este bun . Nu mai comentez pt. ca nu vreau sa aduc in discutie ceva legat de Romania .
Back to top Go down
Frozen_Rose
Distress an Coma
Distress an Coma
Frozen_Rose


Numarul mesajelor : 194
Puncte : 5359
Data de inscriere : 2010-03-14
Varsta : 30
Localizare : Somewhere in Universe

Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 I_icon_minitimeSat Mar 20, 2010 11:54 am

ai dreptate, lolita, si tu, zaki
cand am fost in Austria, era cineva care a aruncat ceva pe jos si tipul care era cu noi[ un prieten mai vechi] care era austriac, l-a avertizat sa nu mai faca chestia asta[am intrebat ....-_-" nu stiu germana...inca]
am ramas cam O_o
Back to top Go down
_SS19_
Moderator
Moderator
_SS19_


Numarul mesajelor : 691
Puncte : 204931
Data de inscriere : 2009-08-15
Localizare : my bed

Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 I_icon_minitimeSat Mar 20, 2010 3:12 pm

da stiu cat de stricta e legea in austria am fost si eu pe acolo....inda nu numai acolo si in japonia r la fel....macar tin la curatenie
Back to top Go down
Lolita
Leech
Lolita


Numarul mesajelor : 69
Puncte : 5253
Data de inscriere : 2010-02-18

Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 I_icon_minitimeSat Mar 20, 2010 3:26 pm

Da , dar in Romania presedinti si ceilalti care sunt la conducere nu sunt in stare sa puna o lege de genul acest , in Romania la orice colt de strada gasesti o cutie de bere , un chistoc de tigare sau coji de seminte >_< .
Back to top Go down
_SS19_
Moderator
Moderator
_SS19_


Numarul mesajelor : 691
Puncte : 204931
Data de inscriere : 2009-08-15
Localizare : my bed

Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 I_icon_minitimeSun Mar 21, 2010 4:10 pm

si asta daca stai bine sa te gandesti tot din vina noastra este .
Back to top Go down
Frozen_Rose
Distress an Coma
Distress an Coma
Frozen_Rose


Numarul mesajelor : 194
Puncte : 5359
Data de inscriere : 2010-03-14
Varsta : 30
Localizare : Somewhere in Universe

Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 I_icon_minitimeMon Mar 22, 2010 8:23 am

da, ai dreptate
din vina unora dintre noi...

in fine
cam facem off topic pe aici
in ce oras din japonia ati vrea sa mergeti?
eu as vrea sa vizitez Tokyo si Kyoto
Back to top Go down
raven
Distress an Coma
Distress an Coma
raven


Numarul mesajelor : 114
Puncte : 5302
Data de inscriere : 2010-02-13
Localizare : Antartica

Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 I_icon_minitimeMon Mar 22, 2010 3:04 pm

Daca s-ar putea, as vrea sa vad toata Japonia. Merita efortul.
Back to top Go down
_SS19_
Moderator
Moderator
_SS19_


Numarul mesajelor : 691
Puncte : 204931
Data de inscriere : 2009-08-15
Localizare : my bed

Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 I_icon_minitimeWed Mar 24, 2010 4:10 am

cel mai mult tokyo si nagoya
Back to top Go down
Frozen_Rose
Distress an Coma
Distress an Coma
Frozen_Rose


Numarul mesajelor : 194
Puncte : 5359
Data de inscriere : 2010-03-14
Varsta : 30
Localizare : Somewhere in Universe

Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 I_icon_minitimeWed Mar 24, 2010 6:09 am

Am auzit ca in tokyo sunt multe lucruri de vizitat.Stiti cumva ce populatie are?
Back to top Go down
Yume
Distress an Coma
Distress an Coma
Yume


Numarul mesajelor : 137
Puncte : 5375
Data de inscriere : 2009-12-28
Varsta : 102

Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 I_icon_minitimeWed Mar 24, 2010 8:57 am

Pai avand in vedere ca este cel mai mare oras al Japoniei are o populatie mare,ca sa fiu mai exacta:12.064.101 locuitori,aproximativ 10% din populatia tarii.
Deci eu as vrea sa vizitez Chiba,Tokyo,Wakayama,Hiroshima,Nagasaki,si restul oraselor:D.
Back to top Go down
_SS19_
Moderator
Moderator
_SS19_


Numarul mesajelor : 691
Puncte : 204931
Data de inscriere : 2009-08-15
Localizare : my bed

Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 I_icon_minitimeWed Mar 24, 2010 12:54 pm

undeva aproape de 13 milioane sau cam asa ceva...daca nu s-a inmultit intre timp
Back to top Go down
Carry
Leech
Carry


Numarul mesajelor : 51
Puncte : 5128
Data de inscriere : 2010-06-04

Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 I_icon_minitimeFri Jul 30, 2010 3:09 am

1. tara soareleui rasare are o politica teribila
sambata de exemplu se lucreaza
invatamantul este f ridicat, teme f multe....si in general japonezii sunt discriminatori
regula e asa:esti strain, nu esti de-al nostru
si cu toate astea,eu vreau sa ma stabilesc acolo. and DUH im drunk
Back to top Go down
mada9593
Distress an Coma
Distress an Coma
mada9593


Numarul mesajelor : 132
Puncte : 5363
Data de inscriere : 2010-01-10
Varsta : 28
Localizare : undeva......cred ca................ in spatele tau

Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 I_icon_minitimeFri Jul 30, 2010 5:56 am

deci.... am observat ca mai toata lumea vrea sa se mute XD ( si eu XD ) daca ne-am indeplini visul asta.....
ar fi chiar tare peste cativa ani sa ne intalnim cu totii la un suc intr-un local din tokyo sa stam sa palavragim despre una alta XD
Back to top Go down
Carry
Leech
Carry


Numarul mesajelor : 51
Puncte : 5128
Data de inscriere : 2010-06-04

Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 I_icon_minitimeFri Aug 06, 2010 8:43 am

eu am vb cu f multe persoane si nah am strange un grup f mare xDD
nu stiu cati dintre ei isi vor mai sustine aceasta idee peste cativa ani. ramane de vazut
Back to top Go down
Sponsored content





Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 2 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Ce parere ai despre Japonia?
Back to top 
Page 2 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Despre grupuri
» Discutii despre orice
» Discutii libere despre trupa...
» Discutii despre tobosarul trupei
» Discutii libere despre vocaistul trupei

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
The gazette a real dream... :: ..::Japonia::.. :: ~Despre Japonia~-
Jump to: