The gazette a real dream...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Ce parere ai despre Japonia?

Go down 
+15
mada9593
Zaki
Shy
×♥× Yσкσ ×♥×
raven
Yume
Mika
..::Miko-chan::..
HeavyMental
_SS19_
Ankh
nnena
Andreea
Katherine
ChocoღGirl
19 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
AuthorMessage
ChocoღGirl
The Invisible Wall
The Invisible Wall
ChocoღGirl


Numarul mesajelor : 336
Puncte : 25610
Data de inscriere : 2009-07-20
Varsta : 28
Localizare : langa.....

Ce parere ai despre Japonia? Empty
PostSubject: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? I_icon_minitimeTue Jul 21, 2009 10:35 am

eu una vreau sa ma mut acolo moah
Back to top Go down
http://miayvi-382.forumgratuit.ro/
Katherine
Distress an Coma
Distress an Coma
Katherine


Numarul mesajelor : 109
Puncte : 9845
Data de inscriere : 2009-07-21
Varsta : 30
Localizare : My Room Agony

Ce parere ai despre Japonia? Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? I_icon_minitimeWed Jul 22, 2009 4:07 pm

Eu una ma voi muta acolo peste 3 ani xD pentru ca atunci termin liceul si ma voi duce la facultate acolo xD
Iubesc Japonia si o consider ca fiind adevarata mea tara xD
Merg acolo mai mult pentru el, chiar daca stiu ca nu voi vorbi cu el nu ma deranjeaza cand stiu ca sunt totusi asa de aproape de el xD
Oricum Japonia e o tara speciala pentru mine,
Back to top Go down
http://ameblo.jp/katherine-chan
Andreea

Andreea


Numarul mesajelor : 37
Puncte : 6016
Data de inscriere : 2009-08-16

Ce parere ai despre Japonia? Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? I_icon_minitimeSun Aug 30, 2009 1:22 am

eu iubesc Japonia imi doresc enorm de mult sa ajung acolo imi doresc sa ma stabilesc acolo si sa-mi intemeiez o familie aceasta tara are ceva special care ma atrage si ma indeamna sa ajung acolo
Back to top Go down
ChocoღGirl
The Invisible Wall
The Invisible Wall
ChocoღGirl


Numarul mesajelor : 336
Puncte : 25610
Data de inscriere : 2009-07-20
Varsta : 28
Localizare : langa.....

Ce parere ai despre Japonia? Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? I_icon_minitimeSun Aug 30, 2009 3:47 am

hey andreea fara dublu post....si daca vrei sa zici ceva despre RUKI

o spui la topicul potrivit ok?
Back to top Go down
http://miayvi-382.forumgratuit.ro/
nnena
The Invisible Wall
The Invisible Wall
nnena


Numarul mesajelor : 495
Puncte : 231774
Data de inscriere : 2009-08-30
Varsta : 28

Ce parere ai despre Japonia? Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 4:01 am

...sincera[nu vreau sa jignesc sau ceva] dar cred ca daca katherine vrea sa se mute in japonia ptr ca sa fie mai app de Ruki o poate spune si aici...adica e despre japonia...ma rog *ignore me*


eu am fost in Japonia...si nu am cunvinte sa descriu ce simt pentru tara aceea...cateodata am impresia ca totul a fost doar un vis...iubesc Japonia...
si momentan fac tot ce pot ca sa ajung acolo...
Back to top Go down
Ankh
The Invisible Wall
The Invisible Wall
Ankh


Numarul mesajelor : 380
Puncte : 79426
Data de inscriere : 2009-08-20
Varsta : 28
Localizare : Nu ai vrea sa stii XD

Ce parere ai despre Japonia? Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 4:09 am

Cat noroc *_* ai fost in tur din ala cu ghid?

Si eu tanjesc sa ajung acolo...ma rog, nu sunt asa optimista ca ma voi muta in x ani si voi trai fericita pana la adanci batraneti -_-"
E frumos de vizitat...Japonia mi se pare un colt de rai pe pamant <3
Back to top Go down
http://free-tine.forumotion.com
nnena
The Invisible Wall
The Invisible Wall
nnena


Numarul mesajelor : 495
Puncte : 231774
Data de inscriere : 2009-08-30
Varsta : 28

Ce parere ai despre Japonia? Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 4:12 am

nu...am fost cu familia...

sa stii ca este....[nu vreau sa iti fac in ciuda....]
Back to top Go down
Ankh
The Invisible Wall
The Invisible Wall
Ankh


Numarul mesajelor : 380
Puncte : 79426
Data de inscriere : 2009-08-20
Varsta : 28
Localizare : Nu ai vrea sa stii XD

Ce parere ai despre Japonia? Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 4:27 am

Nu imi faci in ciuda XD
Si cum ati supravietuit? Ati vorbit engleza? :]
Back to top Go down
http://free-tine.forumotion.com
nnena
The Invisible Wall
The Invisible Wall
nnena


Numarul mesajelor : 495
Puncte : 231774
Data de inscriere : 2009-08-30
Varsta : 28

Ce parere ai despre Japonia? Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 4:32 am

pai eu stiu umpic de japoneza...la o data eram cu o doamna japoneza care nu stia engleza...si am vorbit umpic...mi s-a parut asa cute cum incerca sa imi explice cand nu intelegeam...si a fost asa draguta, ptr ca eram in tur la un palat si ploua si eu nu aveam umbrela si m-a tras sub umbrela ei XDD

nu am vorbit cu prea mula lume sincera sa fiu >_>;;
dar vorbeam in ceva engleza combinata cu japoneza...cred ca unul din singurele locuri din lume in care nu te descurci numai cu engleza e, clar, Japonia :))
Back to top Go down
Ankh
The Invisible Wall
The Invisible Wall
Ankh


Numarul mesajelor : 380
Puncte : 79426
Data de inscriere : 2009-08-20
Varsta : 28
Localizare : Nu ai vrea sa stii XD

Ce parere ai despre Japonia? Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 4:40 am

Japonezii chiar sunt de treaba din cate zici tu.. ^__^ ma bucur ca nu sunt doar zvonuri

Prea mare mi-ar fi fost mirarea sa stie toti japonezii engleza XDD in fine, suna tare...merita sa mergi acolo macar o data in viata
Back to top Go down
http://free-tine.forumotion.com
nnena
The Invisible Wall
The Invisible Wall
nnena


Numarul mesajelor : 495
Puncte : 231774
Data de inscriere : 2009-08-30
Varsta : 28

Ce parere ai despre Japonia? Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? I_icon_minitimeTue Sep 01, 2009 4:53 am

Daca mergi o data vrei sa mergi si a doua oara....
e ca un drog:))
Back to top Go down
_SS19_
Moderator
Moderator
_SS19_


Numarul mesajelor : 691
Puncte : 204931
Data de inscriere : 2009-08-15
Localizare : my bed

Ce parere ai despre Japonia? Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? I_icon_minitimeSun Sep 06, 2009 9:49 am

ce parere am de Japonia....hmmmm mi-a starnit curiozitatea cu multi ani in urma cand se difuza la televizor sailor moon....atunci am inceput cu japoneza..de asta fac japoneza ca sa pot merge acolo....cum anul asta am ratat sansa de a merge in japonia mai am vara care vine....oricum e o tara foarte interesanta si de asta vreau sa merg sa o cunosc sa invat despre traditii si despre tot
Back to top Go down
nnena
The Invisible Wall
The Invisible Wall
nnena


Numarul mesajelor : 495
Puncte : 231774
Data de inscriere : 2009-08-30
Varsta : 28

Ce parere ai despre Japonia? Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? I_icon_minitimeThu Sep 10, 2009 11:42 pm

vreau sa locuiesc acolo >_<
si daca nu fac rost de bursa, ma prostituez ca sa pot face bani T~T
Back to top Go down
HeavyMental
The Invisible Wall
The Invisible Wall
HeavyMental


Numarul mesajelor : 223
Puncte : 114697
Data de inscriere : 2009-08-30
Localizare : centrul nimenofililor anonimi

Ce parere ai despre Japonia? Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? I_icon_minitimeFri Sep 11, 2009 1:10 am

Hmm .. Japonia este Japonia , cu parti bune si rele XD Tara asta m`a atras dintotdeauna ... Mi se pare mirifica si are tot ceea ce nu avem noi [inclusiv baieti bunoci beheh ] . Dar desigur , are si partile ei rele si creepy , ca orice tara :3
Imi doresc sa fac facultatea acolo si asta e o motivatie sa invat bine la liceu , desi mi`e teama ca astia nu dau burse pt facultati de design sau arhitectura ;_;
Anyway , m`as face si spalatoare de WC-uri numa sa ma mut acolo XD [ metafora evidenta este evidenta sper ]
Este o tara unde ai multe posibilitati , iar noi , amaratii din Balcani , visam sa ajungem acolo *cries*
Back to top Go down
Ankh
The Invisible Wall
The Invisible Wall
Ankh


Numarul mesajelor : 380
Puncte : 79426
Data de inscriere : 2009-08-20
Varsta : 28
Localizare : Nu ai vrea sa stii XD

Ce parere ai despre Japonia? Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? I_icon_minitimeFri Sep 11, 2009 4:37 am

nnena wrote:
vreau sa locuiesc acolo >_<
si daca nu fac rost de bursa, ma prostituez ca sa pot face bani T~T

Si eu ma gandeam la asta XDDD

Eh, daca iti doresti cu adevarat sa faci ceva, reusesti pana la urma :] cred eu
Back to top Go down
http://free-tine.forumotion.com
..::Miko-chan::..
Admin
Admin
..::Miko-chan::..


Numarul mesajelor : 207
Puncte : 40007
Data de inscriere : 2009-07-20
Varsta : 30
Localizare : in my own world....

Ce parere ai despre Japonia? Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? I_icon_minitimeFri Sep 11, 2009 5:00 am

wow cred ca daca ajung in japonia pun pe cineva sa ma ciupeasca la fiecare 10 minute a fiu sigura ca nu este un vis.prima oara as vrea sa vizitez un templu dinala cu trepte luuuungi very love

eu cred ca japonia este o tara minunata.are si raditii vechi si bine pastrate dar este si o tara foarte dezvoltata tehnologic.deci este(aproape) perfecta(pentru mine) dreaming
Back to top Go down
https://gazetterealdream.forumotion.com
HeavyMental
The Invisible Wall
The Invisible Wall
HeavyMental


Numarul mesajelor : 223
Puncte : 114697
Data de inscriere : 2009-08-30
Localizare : centrul nimenofililor anonimi

Ce parere ai despre Japonia? Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? I_icon_minitimeFri Sep 11, 2009 5:17 am

Ankh wrote:


Eh, daca iti doresti cu adevarat sa faci ceva, reusesti pana la urma :] cred eu

asa gandesti tu ? ma uimesti XDDD in general esti o pesimizda :3 progres progres :3

Back to top Go down
_SS19_
Moderator
Moderator
_SS19_


Numarul mesajelor : 691
Puncte : 204931
Data de inscriere : 2009-08-15
Localizare : my bed

Ce parere ai despre Japonia? Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? I_icon_minitimeFri Sep 11, 2009 6:27 am

Japonia...cred ca super tare..un an de asteptat si cred ca ajung si eu acolo...bine s-ar putea sa merg si in martie la nunta unei prietene...bwahahahahhahahaa.....in rest imi place tot civilizatie cultura traditii...de muzica nu mai zic...aham
Back to top Go down
Mika
Leech
Mika


Numarul mesajelor : 92
Puncte : 49774
Data de inscriere : 2009-09-01

Ce parere ai despre Japonia? Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? I_icon_minitimeSat Oct 24, 2009 4:12 pm

Japonia ... imi place au alta mentalitate si ca ai ce sa vezi , cred ca sunt mai civilizati decat noi apoi cultura si traditile , muzica deci in concluzie imi place tot ce tine de Tara soarelui rasare cum ii i se mai spune. hit me baby
Back to top Go down
Yume
Distress an Coma
Distress an Coma
Yume


Numarul mesajelor : 137
Puncte : 5375
Data de inscriere : 2009-12-28
Varsta : 102

Ce parere ai despre Japonia? Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? I_icon_minitimeMon Dec 28, 2009 12:01 pm

Pai Japonia e tara mea preferata cuz:cultura lor este foarte captivanta,sunt foarte inteligenti,respectuosi,au muzica buna este una dintre cele mai frumoase tari,a dah mancarea este the best:)
Back to top Go down
raven
Distress an Coma
Distress an Coma
raven


Numarul mesajelor : 114
Puncte : 5302
Data de inscriere : 2010-02-13
Localizare : Antartica

Ce parere ai despre Japonia? Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? I_icon_minitimeMon Feb 22, 2010 1:07 pm

Japonia este tara cu cea mai avasanta tehnologie, curata, civilizata si lista poate continua.
Ma atrage absolut tot, de la istorie pana la limba.
Desi au o limba complicata, eu una nu ma las cu una, cu doua. Daca ai ambitie reusesti orice iti propui.
As vrea sa vad sarbatoarea lor sakura, templele si cam tot.
Singurul lucru pentru care mi-as face griji ar fi cutremurele, adica la cati vulcani au. uhm
Dar si asa tot sper sa o vad odata, chiar merita.
Back to top Go down
×♥× Yσкσ ×♥×

×♥× Yσкσ ×♥×


Numarul mesajelor : 41
Puncte : 5208
Data de inscriere : 2010-03-07
Varsta : 29
Localizare : Land of Joyness :]

Ce parere ai despre Japonia? Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? I_icon_minitimeSun Mar 07, 2010 11:09 am

Mi`ar placea sa ma mut acolo,adica...asta vreau :]] XD pissed !!! Ai ce vedea acolo,oamenii sunt diferiti[ma refer ca mentalitate] nu zic ca Japonia e perfecta,are si ea partile rele (>.>) ca orice tara ^^'' ......si de ce nu,poate imi fac un viitor acolo very love . O cam bat pe maica`mea la cap de ceva timp cu chestia asta :]] , dar ce sa`i faci. Visez cam multe,ce`i drept :]] . Dar sper macar sa se implineasca ceva ... si cu o mica excursie acolo m`as multumi , numai sa fie clap really !!!



Chiar Yume -> mancarea e ... delicioasaa stupid laugh hehehe






(^.^)y
Back to top Go down
_SS19_
Moderator
Moderator
_SS19_


Numarul mesajelor : 691
Puncte : 204931
Data de inscriere : 2009-08-15
Localizare : my bed

Ce parere ai despre Japonia? Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? I_icon_minitimeSun Mar 07, 2010 1:28 pm

asta asa e
Back to top Go down
Shy
The Invisible Wall
The Invisible Wall
Shy


Numarul mesajelor : 237
Puncte : 5412
Data de inscriere : 2010-02-28
Varsta : 30
Localizare : [. Disorder Heaven .]

Ce parere ai despre Japonia? Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? I_icon_minitimeTue Mar 09, 2010 11:40 am

In legatura cu mancarea nu stiu ce sa cred XD prima data am fost la un restaurant cu specialitati japo' iar mancarea a fost groaznica..
a 3'a sau a 4' oara am mers in alta parte si acolo trebuie sa recunosc a fost OMG :x
desi nu stiu ce sa cred e buna sau rea XD desi as manca acum niste sushi
Back to top Go down
_SS19_
Moderator
Moderator
_SS19_


Numarul mesajelor : 691
Puncte : 204931
Data de inscriere : 2009-08-15
Localizare : my bed

Ce parere ai despre Japonia? Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? I_icon_minitimeTue Mar 09, 2010 1:33 pm

depinde de gustul fiecaruia...nu toata mancarea e ok
Back to top Go down
Sponsored content





Ce parere ai despre Japonia? Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Ce parere ai despre Japonia?
Back to top 
Page 1 of 3Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Despre grupuri
» Discutii despre orice
» Discutii libere despre trupa...
» Discutii despre tobosarul trupei
» Discutii libere despre vocaistul trupei

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
The gazette a real dream... :: ..::Japonia::.. :: ~Despre Japonia~-
Jump to: