The gazette a real dream...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Discutii libere despre vocaistul trupei

Go down 
+12
mada9593
×♥× Yσкσ ×♥×
Shy
HELL GIRL
Wonderland.Alice
Akira
nnena
HeavyMental
Mika
Ankh
_SS19_
..::Miko-chan::..
16 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
AuthorMessage
Akira
Distress an Coma
Distress an Coma
Akira


Numarul mesajelor : 113
Puncte : 73240
Data de inscriere : 2009-09-12
Varsta : 114

Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Discutii libere despre vocaistul trupei   Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 I_icon_minitimeSat Sep 12, 2009 7:55 am

lol .____________.
am auzit ca o si fugit de acasa sa isi faca cariera
Back to top Go down
_SS19_
Moderator
Moderator
_SS19_


Numarul mesajelor : 691
Puncte : 204930
Data de inscriere : 2009-08-15
Localizare : my bed

Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Discutii libere despre vocaistul trupei   Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 I_icon_minitimeSat Sep 12, 2009 7:59 am

O____o..okaaaay sa fuga de acasa,.......asta e prea tare...saracul..
Back to top Go down
Akira
Distress an Coma
Distress an Coma
Akira


Numarul mesajelor : 113
Puncte : 73240
Data de inscriere : 2009-09-12
Varsta : 114

Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Discutii libere despre vocaistul trupei   Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 I_icon_minitimeSat Sep 12, 2009 8:02 am

i know... dar uite unde o ajuns, so thatsok
Back to top Go down
_SS19_
Moderator
Moderator
_SS19_


Numarul mesajelor : 691
Puncte : 204930
Data de inscriere : 2009-08-15
Localizare : my bed

Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Discutii libere despre vocaistul trupei   Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 I_icon_minitimeSat Sep 12, 2009 8:11 am

eeeeeeehhhh....a stiut sa se descurce...ca daca nu stia nu ajungea....dar acum e unul dintre cei mai iubiti oameni din ASIA....si de pe la noi..bine ma refer la fanii j-rock
Back to top Go down
Akira
Distress an Coma
Distress an Coma
Akira


Numarul mesajelor : 113
Puncte : 73240
Data de inscriere : 2009-09-12
Varsta : 114

Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Discutii libere despre vocaistul trupei   Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 I_icon_minitimeSat Sep 12, 2009 8:12 am

si speram sa ramana si in continuare dreaming
Back to top Go down
nnena
The Invisible Wall
The Invisible Wall
nnena


Numarul mesajelor : 495
Puncte : 231773
Data de inscriere : 2009-08-30
Varsta : 28

Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Discutii libere despre vocaistul trupei   Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 I_icon_minitimeSat Sep 12, 2009 8:26 am

a fugit de acasa si tatal sau l-a dez-mostenit intr-un fel....adica a zis ca nu mai e fiul lui
Back to top Go down
HeavyMental
The Invisible Wall
The Invisible Wall
HeavyMental


Numarul mesajelor : 223
Puncte : 114696
Data de inscriere : 2009-08-30
Localizare : centrul nimenofililor anonimi

Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Discutii libere despre vocaistul trupei   Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 I_icon_minitimeSat Sep 12, 2009 8:26 am

el a fost .. disowned [nu stiu termenul in romana >< ] de catre tatal lui . care a inceput sa vorbeasca din nou cu el abia dupa ce a devenit mai celebru . si da , a fugit de acasa dupa ce a terminat liceul .
Back to top Go down
nnena
The Invisible Wall
The Invisible Wall
nnena


Numarul mesajelor : 495
Puncte : 231773
Data de inscriere : 2009-08-30
Varsta : 28

Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Discutii libere despre vocaistul trupei   Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 I_icon_minitimeSat Sep 12, 2009 8:28 am

ala era cuvantul care nici eu nu il stiam pe romana *laugh*
Back to top Go down
_SS19_
Moderator
Moderator
_SS19_


Numarul mesajelor : 691
Puncte : 204930
Data de inscriere : 2009-08-15
Localizare : my bed

Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Discutii libere despre vocaistul trupei   Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 I_icon_minitimeSat Sep 12, 2009 8:29 am

eeeeeh..dar acum stiu ca se intelege bine cu parintii lui
Back to top Go down
Akira
Distress an Coma
Distress an Coma
Akira


Numarul mesajelor : 113
Puncte : 73240
Data de inscriere : 2009-09-12
Varsta : 114

Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Discutii libere despre vocaistul trupei   Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 I_icon_minitimeSat Sep 12, 2009 8:29 am

din motivele lui,pe care poate si voi cateodata vreti sa plecati de acasa.dar el o decis sa plece din cauza ca avea o situatie dificila intre tatal lui si el...
nah...nu orice parinte e perfect...din greseli inveti...dar faza cu "ca nu mai e fiul meu" cred ca l-o durut tare,si probabil asta o fost si unul din motivele pentru care o plecat
Back to top Go down
_SS19_
Moderator
Moderator
_SS19_


Numarul mesajelor : 691
Puncte : 204930
Data de inscriere : 2009-08-15
Localizare : my bed

Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Discutii libere despre vocaistul trupei   Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 I_icon_minitimeSat Sep 12, 2009 8:42 am

daaaaa.....pentru ca parintii lui vroiau altceva de la el...nu sa se faca artist...dar acum cand au vazut ca s-a realizat si-au dat seama ca au gresit si si-au recunoscut vina.....ma bucur ca totusi se intelege
Back to top Go down
Akira
Distress an Coma
Distress an Coma
Akira


Numarul mesajelor : 113
Puncte : 73240
Data de inscriere : 2009-09-12
Varsta : 114

Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Discutii libere despre vocaistul trupei   Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 I_icon_minitimeSat Sep 12, 2009 8:52 am

da,o vrut sa-l faca sa asculte J-pop dar cum e ANTI ... o compus melodiile ca "Hyena" si "Anti Pop"
Back to top Go down
nnena
The Invisible Wall
The Invisible Wall
nnena


Numarul mesajelor : 495
Puncte : 231773
Data de inscriere : 2009-08-30
Varsta : 28

Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Discutii libere despre vocaistul trupei   Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 I_icon_minitimeSat Sep 12, 2009 9:19 am

au vrut sa il faca sa asculte jpop? unde a spus asta?


mi-e dor de melodiile de pe HP *pouts*
Back to top Go down
_SS19_
Moderator
Moderator
_SS19_


Numarul mesajelor : 691
Puncte : 204930
Data de inscriere : 2009-08-15
Localizare : my bed

Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Discutii libere despre vocaistul trupei   Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 I_icon_minitimeSat Sep 12, 2009 9:54 am

woooow....eh lasa mai bine ca nu s-a facut artist j-pop atunci nush daca mi-ar fi placut ce ar fi cantat
Back to top Go down
Akira
Distress an Coma
Distress an Coma
Akira


Numarul mesajelor : 113
Puncte : 73240
Data de inscriere : 2009-09-12
Varsta : 114

Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Discutii libere despre vocaistul trupei   Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 I_icon_minitimeSat Sep 12, 2009 11:19 am

de la focaccina cred de pe live journal o postat cu Ruki Jp Wiki

"He hates J-POP and Johnny’s and has written songs such as ‘Anti pop’ and ‘Hyena’ to criticise them.
Formerly he had been disinherited by his father who used his band as an excuse, but after Gazette gained fame, his father said ‘I’ll cheer you on’ and naturally, it seems, they’ve made up."
Back to top Go down
_SS19_
Moderator
Moderator
_SS19_


Numarul mesajelor : 691
Puncte : 204930
Data de inscriere : 2009-08-15
Localizare : my bed

Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Discutii libere despre vocaistul trupei   Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 I_icon_minitimeSat Sep 12, 2009 11:40 am

interesant....trebuia sa ajunga vedeta ca tatal lui sa il ierte...foarte interesant
Back to top Go down
nnena
The Invisible Wall
The Invisible Wall
nnena


Numarul mesajelor : 495
Puncte : 231773
Data de inscriere : 2009-08-30
Varsta : 28

Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Discutii libere despre vocaistul trupei   Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 I_icon_minitimeSat Sep 12, 2009 12:34 pm

Akira wrote:
de la focaccina cred de pe live journal o postat cu Ruki Jp Wiki

"He hates J-POP and Johnny’s and has written songs such as ‘Anti pop’ and ‘Hyena’ to criticise them.
Formerly he had been disinherited by his father who used his band as an excuse, but after Gazette gained fame, his father said ‘I’ll cheer you on’ and naturally, it seems, they’ve made up."


aia nu inseamna ca taicaso l-a fortat sa asculte jpop, cum ai zis tu mai devreme >_>''
Back to top Go down
Akira
Distress an Coma
Distress an Coma
Akira


Numarul mesajelor : 113
Puncte : 73240
Data de inscriere : 2009-09-12
Varsta : 114

Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Discutii libere despre vocaistul trupei   Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 I_icon_minitimeSat Sep 12, 2009 3:12 pm

dar n-am zis ca l-o fortat,for god sake =.= ce zic eu ce intelegi tu...am zis ca doar o vrut tatal lui sa asculte Ruki J-pop n-am zis ca l-o fortat =.=
Back to top Go down
Mika
Leech
Mika


Numarul mesajelor : 92
Puncte : 49773
Data de inscriere : 2009-09-01

Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Discutii libere despre vocaistul trupei   Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 I_icon_minitimeSat Sep 12, 2009 3:20 pm

ce parinti Wtf saracu de el il compatimesc >>'
Back to top Go down
_SS19_
Moderator
Moderator
_SS19_


Numarul mesajelor : 691
Puncte : 204930
Data de inscriere : 2009-08-15
Localizare : my bed

Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Discutii libere despre vocaistul trupei   Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 I_icon_minitimeSun Sep 13, 2009 12:22 am

mnoo lasati-l acuma ca a trecut peste perioada aia...si ma bucur enorm ca a cum " cred" ca nu mai are probleme cu parintii lui
Back to top Go down
nnena
The Invisible Wall
The Invisible Wall
nnena


Numarul mesajelor : 495
Puncte : 231773
Data de inscriere : 2009-08-30
Varsta : 28

Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Discutii libere despre vocaistul trupei   Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 I_icon_minitimeSun Sep 13, 2009 9:35 am

eu il inteleg >_>
si parintii mei sunt stricti si asa....dar cat timp iau note bune ma lasa in pace...
adica si-au dat seama ca nu au ce face ca sa ma schimbe, dupa cateva incercari esuate xD
Back to top Go down
Wonderland.Alice

Wonderland.Alice


Numarul mesajelor : 46
Puncte : 33141
Data de inscriere : 2009-09-11

Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Discutii libere despre vocaistul trupei   Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 I_icon_minitimeSun Sep 13, 2009 12:07 pm

HEYYYYYYYYYYYYYYYYYYYY RUKIIIIIIII Lasa p johnny in pace , mosu ala e tampit si ma face sa rad ... ce are ma cu el??????? *kicks ruki*

da stiam si eu faza cu tasu ma rog dfapt nu a fost d acord sa isi faca trupa .si sa fie rockish... ca nu o sa reuseasca si lalalalala , ca orice parinte vroia cva mai sigur pentru viitorul copilului lui.... sincer si eu una as fi la fel, nu trebuie sa il criticati pt asta sau sa ziceti ca era strict sau rau sau etc ca asta nu reiese din nimic dn ce a declarat ruki

.... la faza cu stilul insa nu sunt d acord.... trebuia sa il lase sa fie cum vrea.... cel putin eu una sunt mandra d ai mei la capitolul asta .

A si nu imi place nici faza ca dupa ce a reusit cu trupa tot tasu a luat rolul de "te iert ca nu m.ai ascultat" si mimimi .... adica a vaz ca a reusit si ....... acum il sustine wtf daca nu a fost d acord d la inceput trebuia sa si mentina in acelasi timp cu sustinerea si parerea....

Just my opinion.
Back to top Go down
nnena
The Invisible Wall
The Invisible Wall
nnena


Numarul mesajelor : 495
Puncte : 231773
Data de inscriere : 2009-08-30
Varsta : 28

Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Discutii libere despre vocaistul trupei   Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 I_icon_minitimeSun Sep 13, 2009 12:09 pm

^ sunt de acord cu ultima parte....
si intradevar...orice parinte ar spune ca viitorul ala nu e sigur pentru copilul lui....
Back to top Go down
Mika
Leech
Mika


Numarul mesajelor : 92
Puncte : 49773
Data de inscriere : 2009-09-01

Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Discutii libere despre vocaistul trupei   Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 I_icon_minitimeMon Sep 14, 2009 6:12 am

normal ca fiecare parinte vrea binele copilului , dar daca el vrea sa devina altceva trebuie sustinut ....
Back to top Go down
HeavyMental
The Invisible Wall
The Invisible Wall
HeavyMental


Numarul mesajelor : 223
Puncte : 114696
Data de inscriere : 2009-08-30
Localizare : centrul nimenofililor anonimi

Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Discutii libere despre vocaistul trupei   Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 I_icon_minitimeMon Sep 14, 2009 6:43 am

Probabil de aia s`a si format Ruki ca un copil mai rebel si asa maii .. dark XD
Si faptul k parintii au vrut sa`l modeleze dupa cum au avut ei chef l`au facut sa fie asa.. bad ass .

Back to top Go down
Sponsored content





Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 Empty
PostSubject: Re: Discutii libere despre vocaistul trupei   Discutii libere despre vocaistul trupei - Page 5 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Discutii libere despre vocaistul trupei
Back to top 
Page 5 of 7Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Discutii libere despre bassistul trupei
» Discutii libere chitaristul trupei
» Discutii libere chitaristul trupei
» Discutii libere despre trupa...
» Discutii despre tobosarul trupei

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
The gazette a real dream... :: ..::The Gazette::.. :: ~Ruki~-
Jump to: