The gazette a real dream...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Nana (anime)

Go down 
+5
Shy
Yume
HELL GIRL
Rayto
Katherine
9 posters
AuthorMessage
Katherine
Distress an Coma
Distress an Coma
Katherine


Numarul mesajelor : 109
Puncte : 9844
Data de inscriere : 2009-07-21
Varsta : 30
Localizare : My Room Agony

Nana (anime) Empty
PostSubject: Nana (anime)   Nana (anime) I_icon_minitimeWed Jul 22, 2009 5:09 pm

Ce parere aveti despre acest anime?

Me first:

Parere: Anime-ul nu a fost cine stie ce adica acum sa vorbim serios partea cu grafica a mai fost ce a mai fost in rest un anime obisnuit. Personajele aici mi-ai placut cea ce este foarte bine pentru ca in alte anime-uri sunt cam lipsite de caracter. Grafica lor mi-a palcut este una mai speciala.Cele 2 personaje asa zise principale Nana Komatsu si Nana Osaki sunt prezentate opus unul celeilalte ca si cum una ar fi partea buna iar alta partea rea. Aceasta comparatie mi-a palcut foarte mult. Anime-ul se axeaza pe o poveste foarte intalnita si in lumea de zi cu z si asta te atrage si mai mult, este un anime foarte realist sa zic asa [nu doar o gramada de chestii magice ce nu pot fi realitate.]
Personaje Preferate
* Nana Osaki:
Personajul acesta este foarte dragut si prezentat ca fiind partea mai rea si mai intunecata. Da asta imi place si cumam mai zis de foarte multe ori personajele mai tacute si mai sensibile prezentate ca fiind partea intunecata sau rea sunt preferatele mele cum de altfel este si Nana xD
Grafica ei este destul de draguta la inceput nu prea mi-a placut dar acum incepe sa fie din ce in ce mai draguta.
Curajul ei de apleca in Tokyo este uimitor si mai ales speranta a odata ajunsa acolo isi va incepe cariera in muzica, cea ce si face si merge chiar bine, adica acum serios au unele melodii foarte dragute.
O respect si eu la randul meu pe Nana pentru ca chiar daca ea si cealalta Nana au caractere si idealuri diferite se respecta una pe cealalta si devin foarte bune prietene.
* Nana Komatsu: Acest personaj este prezentat ca si partea buna,fericita luminoasa a lucrurilor,insa da aici este ecva ce totusi ma face sa o accept asa cum e.Imi place curajul si ambitia ei de a pleca in Tokyo numai pentru a se intalni din nou dupa un an cu colegul ei de liceu care actual este si prietenulei.
Ma bucur ca o intalneste pe Nana si chiar daca sunt foarte diferite se inteleg bine si sunt niste preietene adevarate.
Intalnirea ei cu cealalta Nana ii schimba viata pentru todeauna intrun mod as zice eu pozitiv.
Uneori este foarte copilaroasa insa ce admir eu la ea este faptul ca are grija de prieteni ei si asta este foarte frumos.
Back to top Go down
http://ameblo.jp/katherine-chan
Rayto

Rayto


Numarul mesajelor : 33
Puncte : 5420
Data de inscriere : 2009-07-29
Varsta : 30

Nana (anime) Empty
PostSubject: Re: Nana (anime)   Nana (anime) I_icon_minitimeTue Aug 11, 2009 6:31 am

am iubit mult animeul asta dreaming eu sunt un fan al lui ai yazawa,creatoarea animeului asa ca work hard miau placut nana osaki i nana komatsu dar mai mult nana osaki pentru ca e exact genul meu....ce sa zic un anime de exceptie coolz
Back to top Go down
HELL GIRL

avatar


Numarul mesajelor : 39
Puncte : 20392
Data de inscriere : 2009-08-08
Varsta : 30

Nana (anime) Empty
PostSubject: Re: Nana (anime)   Nana (anime) I_icon_minitimeMon Sep 14, 2009 7:14 am

mi-a placut mult, insa nu am apukt sa-l vad pe tot pt k nu mai prin animaxu asa k il mai vad din cand in cand pe youtobe hmpf
Back to top Go down
Yume
Distress an Coma
Distress an Coma
Yume


Numarul mesajelor : 137
Puncte : 5374
Data de inscriere : 2009-12-28
Varsta : 102

Nana (anime) Empty
PostSubject: Re: Nana (anime)   Nana (anime) I_icon_minitimeMon Dec 28, 2009 9:04 am

Povestea e good,personajele sunt super,iar relatareaintamplariloe este foarte buna,ador acest anime
Back to top Go down
Shy
The Invisible Wall
The Invisible Wall
Shy


Numarul mesajelor : 237
Puncte : 5411
Data de inscriere : 2010-02-28
Varsta : 30
Localizare : [. Disorder Heaven .]

Nana (anime) Empty
PostSubject: Re: Nana (anime)   Nana (anime) I_icon_minitimeSun Feb 28, 2010 6:12 am

Este anime-ul meu favorit, de exceptie,mia placut ff mult :)..desi pacat ca Ren moare rivercry
Back to top Go down
Yume
Distress an Coma
Distress an Coma
Yume


Numarul mesajelor : 137
Puncte : 5374
Data de inscriere : 2009-12-28
Varsta : 102

Nana (anime) Empty
PostSubject: Re: Nana (anime)   Nana (anime) I_icon_minitimeTue Mar 02, 2010 6:11 am

:O:O:O eu nu l-am vazut pana la sfarst mai am multe episoade pana sa ajung acolo(mi's la 35:|) omg Ren moare rivercry
Back to top Go down
Shy
The Invisible Wall
The Invisible Wall
Shy


Numarul mesajelor : 237
Puncte : 5411
Data de inscriere : 2010-02-28
Varsta : 30
Localizare : [. Disorder Heaven .]

Nana (anime) Empty
PostSubject: Re: Nana (anime)   Nana (anime) I_icon_minitimeTue Mar 02, 2010 8:34 am

Ah, defapt nu moare in anime, mai bn zis in manga sa intampla asta :(
Back to top Go down
Zaki
Admin
Admin
Zaki


Numarul mesajelor : 302
Puncte : 20054
Data de inscriere : 2009-08-18
Localizare : reita's pants

Nana (anime) Empty
PostSubject: Re: Nana (anime)   Nana (anime) I_icon_minitimeTue Mar 02, 2010 10:45 am

nici eu nu am vazut anileul complex
sper ca pana la 30 de ani reusesc :]]
Back to top Go down
×♥× Yσкσ ×♥×

×♥× Yσкσ ×♥×


Numarul mesajelor : 41
Puncte : 5207
Data de inscriere : 2010-03-07
Varsta : 29
Localizare : Land of Joyness :]

Nana (anime) Empty
PostSubject: Re: Nana (anime)   Nana (anime) I_icon_minitimeTue Mar 09, 2010 12:47 am

Imi place foarte multe anime`ul asta dreaming . Insa pacat ca n`am reusit sa ma uit pana la capat. Acum mai am o sansa :]] . SPER . moah
Back to top Go down
mada9593
Distress an Coma
Distress an Coma
mada9593


Numarul mesajelor : 132
Puncte : 5362
Data de inscriere : 2010-01-10
Varsta : 28
Localizare : undeva......cred ca................ in spatele tau

Nana (anime) Empty
PostSubject: Re: Nana (anime)   Nana (anime) I_icon_minitimeWed Mar 10, 2010 1:17 am

eo am vazut toate episoadele manga si intr-o luna ( maxim) am citit 84 de mangauri.........momentan sunt exasperata ca nu mai posteaza aia de la onemanga "episodul" 85 .........
Back to top Go down
Frozen_Rose
Distress an Coma
Distress an Coma
Frozen_Rose


Numarul mesajelor : 194
Puncte : 5358
Data de inscriere : 2010-03-14
Varsta : 30
Localizare : Somewhere in Universe

Nana (anime) Empty
PostSubject: Re: Nana (anime)   Nana (anime) I_icon_minitimeMon Mar 15, 2010 6:28 am

I love Nana!

favorita mea e Nana Osaki, ai ce invata de la tipa aia!
Back to top Go down
Sponsored content





Nana (anime) Empty
PostSubject: Re: Nana (anime)   Nana (anime) I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Nana (anime)
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Blood+(anime)
» Top 5 anime girl
» Top 5 anime boys
» Top 5 anime-uri preferate
» Ultimul anime vizionat?

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
The gazette a real dream... :: ..::Have Fun::.. :: ~Anime~-
Jump to: