The gazette a real dream...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Top 5 anime girl

Go down 
+3
Rayto
..::Miko-chan::..
Katherine
7 posters
AuthorMessage
Katherine
Distress an Coma
Distress an Coma
Katherine


Numarul mesajelor : 109
Puncte : 9816
Data de inscriere : 2009-07-21
Varsta : 30
Localizare : My Room Agony

Top 5 anime girl Empty
PostSubject: Top 5 anime girl   Top 5 anime girl I_icon_minitimeWed Jul 22, 2009 5:05 pm

Faceti un top 5 cu fetele din anime-uri care va plac ^^

~ My top 5

1. Freya [Chobits]: imi place caracterul acestui personaj pe care il admir foarte mult.
Freya este partea mai intunecata si mai rea [cam asa sunt si eu cu cine trebuie chiar daca multi nu ar crede asta >>'']
Mereu mi-au placut personajele care sunt mai rele plus ca e si "Gothic Lolita" cea ce ma face sa ii dau inca un punct in plus pentru ca eu sunt o obsedata de acest stil.
Personalitatea este mai rece si mai tacuta ca si mine deci si de aici primeste inca un punct in plus.
Freya este personajul prezentat ca o parte negativa a unui anumit lucru, ca partea mai rece este un personaj care prin simpla prezenta te atrage si te face sa iti placa de ea prin caracterul ei si prin felul de a comunica cu cei din jur.
Faptul ca e un personaj mai rece ii da un avantaj foarte mare in fata unor persoane care apreciaza aceasta calitate la un personaj [personal asa sunt si eu si apreceiez calitatea asta la un personaj]
Multi datorita acestui fapt se regasesc in actiunile si personalitatea Freyei [si eu una ma regasesc perfect in cea ce face ea si in felul in care comunica cu cei din jurul ei oO']
In concluzie imi place acest personaj si asupra caracterului sau nu am nimic de comentat.
2. Enma Ai [Jigoku Shoujo]:Imi place foarte mult felul de a fi al personajului.M-a impresionat foarte mult povestea ei si de asemenea trecutul ei trist.Mi-a parut rau de ea cand a murit in ultimul episod dar nu ai ce face...Chiar mi-a parut rau de ea.
Este prezentata ca fiind personajul puternic capabil sa isi stapaneasca emotiile si care se preface indiferent cand e fata de alti oameni insa adunci cand e singura poate fi foarte sentimentala [cam asa sunt si eu]. Imi place cum au prezentat-o in 2 ipostaze foarte dragute,prima in care ea era personajul razbunator si rau [cum se intampla la finalul episoadelor cand Ai trebuie sa ii duca in iad] si personajul dargut care nu este evidentiat foarte mult decat spre sfarsit cand Ai incepe sa isi deschida inima si sa fie impresionata de povestile celor pe care ii duce in iad si a celor care cer razbunare.
Ai regerta de la un timp ce face si incepe sa isi deschide inima din aceasta cauza paianjenul [care ar fi stapanaul iadului] se supara pe ai si in ultimul episod din a 2-a serie Ai este omorata la fel ca prima data si Kikuri [parca asa o cheama] ii i-a locul.
Ai nu a ales sa isi vana sufeltul ci dupa ce a fost arsa de vie ea s-a razbunat pe satul ei. A facut multe pacate si ca sufeltele celor dragi ei sa scape si sa mearga sper odihna a acceptat sa fie Hell Girl cu conditia sa isi inchida inima si sa nu simta nimic pentru cei cu care interactioneaza [cea ce incepe sa se schimbe pe la ultimele episoade din a 2-a serie cand Ai devine foarte atrasa de sentimentele celor din jur si in ultimul episod nici nu duce la bun sfarsit misiunea si il lasa jos pe cel pe care ar trebui sa il duca in iad deoarece ii se face mila de el si ii se pare ca seamana cu Sentaro prietenul ei din copilarie].Povestea ei este foarte trista.
3. Misa [Death Note]: niciodata nu mi-a placut in mod special doar ca mi-a placut stilul ei si faptul ca se imbraca diferit dupa locul si starea de spririt in care se afla asta mi se parea amuzant. Mi-a fost mila de ea pentru ca Light numai o folosea ca pe un obiect si Misa chiar tinea la el. Este un personaj foarte dragut. Misa a fost ca o victima prezentata in acesta anime,facuta foarte naiva asculta tot ce zice Light si face intocmai dorintei lui chiar daca acesta nu tine mai deloc la ea [in schimb ea este indragostita de el si il admira pentru ca l-a ucis pe cel care i-a omorat parinti cu ani in urma ].
Misa este din nou o victima asta din cauza lui Lawliet care o interogheaza foarte brutal cea ce biata Misa nu merita,ea mereu a fost o fiinta inocenta dar foarte interesanta si o admiram pentru ca tinea multla Light. Relatia dintre cei 2 este cat se poate de intalnita si in lumea de astazi in lumea reala multi stau cu fetele doar pentru a-si atinge scopul si autorul ne porezinta aceasta situatie intr-un mod foarte interesant. Misa are o grafica foarte draguta.
4. Echo [Pandora Hearts]: personajul asta de la stadiul de personaj stupid in viziunea mea a ajuns sa fie preferatul meu xDD pur si simplu il ador. Este asa de simplu si totusi asa de complex nici nu am cuvinte sa ii descriu personalitatea si felul in acre se comporta cu cei din jur xD da si da ma mir ca imi place chiar daca e un personaj feminin.
Este singurulpersonaj feminin din anime care nu ma enerveaza si nu ma calca pe nervi cum face de exemplu Alice [este genul de persoanj feminin inchis in elsi enervant pana la culme.Am zis eu de multe ori ca am ceva cu persoanjele feminine dar asta le intrece pe toate. Ma scoate pur si simplu din minti cand o vad in anime ><''''' este asa de patetica si simpla incat nu vad cine ar putea agrea un asa personaj ><' cred ca am zis deja destul despre asta pentru ca deja fac off-topic.]. Sa revenim deci dupa cum spuneam Echo este un personaj foarte dragut si foarte special realtiile dintre ea si alte personaje mi s-au paeut foarte interesante si foarte complexe.
Grafica ei este facuta intr-un mod foarte special poate ca si autorul a vrut sa o scoata in evidenta mai tare decat celelalte personaje feminine din anime [am mai amintit mai sus putin de Alice iar acum o puteam lua si pe Sharon care nu e cu nimic mai buna decat Alice~ personal nu cred ca Sharon merita un servitor ca Break dar oricum asta putem discuta in alt topic.]
5. Barasuishou [Rozen Maiden]: apare spre final si chiar m-am bucurat cand aceasta a distrus-o sau ma rog a last-o fara viat pe Shinku (chiar daca asta a dus la distrugerea ei) in final cea de-a 7-a papusa si cea originala (pentru ca Barasuishou nu este originala facuta de Rozen ea a fost creata de un ucenic a lui Rozen care dorea foarte mult ca aceasta sa castige "Alice Game" sa devina Alice si sa il intalneasca pe otosan.
Si acest personaj ca si cele de mai sus este prezentat in mai multe feluri,prima data ca personajul mai rece si mai distant [exact cum imi place mie cel mai mult si cel mai bine vazut personaj de catre mine intr-un anime] apoi partea ei draguta si sentimentele ei sunt foarte bine prezentate poate ca din anime nu se observa asa bine dar in manga se vede foarte clar asta.
Se vede oarecum pe fata ei ca stie intr-un fel sau altul ca nu este originala papusa insa acest lucru o face si mai interesanta nu mi-am putut lua ochii de la faza in care a lasat-o pe Shinku fara viata xDD a fost asa geniala atunci.
Este o papusa foarte puternica XD cea ce imi place din ce in ce mai multla ea plus de asta este mov ^^ [sunt obseadata de culoarea asta deci nu a avut cum sa treaca un asa detaliu important pe langa mine mai exact faptul ca Barasuishou este mov XD ]
Back to top Go down
http://ameblo.jp/katherine-chan
..::Miko-chan::..
Admin
Admin
..::Miko-chan::..


Numarul mesajelor : 207
Puncte : 39978
Data de inscriere : 2009-07-20
Varsta : 30
Localizare : in my own world....

Top 5 anime girl Empty
PostSubject: Re: Top 5 anime girl   Top 5 anime girl I_icon_minitimeSat Jul 25, 2009 5:53 am

1......:tipa aia din "fate stay late a night" numai stiu cum o cheama...ma puteti ajuta???aia care e robot parca....si are masca aia.
2.Saya:nu stiu de ce dar imi place...
3.Ai Enma:e foarte draguta rece si calculata dreaming
4.Eclair:e foarte kawaii si copilaroasa(in orice corp ar fi)
4.Yukari:din pradise kiss.....imi place ca e frumoasa.
Back to top Go down
https://gazetterealdream.forumotion.com
Rayto

Rayto


Numarul mesajelor : 33
Puncte : 5392
Data de inscriere : 2009-07-29
Varsta : 30

Top 5 anime girl Empty
PostSubject: Re: Top 5 anime girl   Top 5 anime girl I_icon_minitimeTue Aug 11, 2009 6:09 am

let me think:
1)Enma ai
2)Nana Osaki(adica tipa punk:)) )
3)Hiou Shizuka din Vampire Knight moah
4)Integra din Hellsing:imi place caracteru ei aproape masculin
si finally 5)cred ca Hachi din Nana Wtf imi place naivitatea ei si felul in care isi schimba iubitii fara a fi tarfa so fucking funny it wasnt me
Back to top Go down
HELL GIRL

avatar


Numarul mesajelor : 39
Puncte : 20364
Data de inscriere : 2009-08-08
Varsta : 30

Top 5 anime girl Empty
PostSubject: Re: Top 5 anime girl   Top 5 anime girl I_icon_minitimeTue Aug 11, 2009 4:19 pm

1 ai enma
2 yukari
3 misa
4 saya
Back to top Go down
×♥× Yσкσ ×♥×

×♥× Yσкσ ×♥×


Numarul mesajelor : 41
Puncte : 5179
Data de inscriere : 2010-03-07
Varsta : 29
Localizare : Land of Joyness :]

Top 5 anime girl Empty
PostSubject: Re: Top 5 anime girl   Top 5 anime girl I_icon_minitimeFri Mar 12, 2010 11:41 am

1.Maka [Soul Eater]
2.Nana [Osaki]
3.Hinata [Naruto]
4.Winry [Fullmetal Alchemist]
5.Orihime [Bleach]







pam pam
Back to top Go down
GazeRock is not dead

GazeRock is not dead


Numarul mesajelor : 37
Puncte : 5003
Data de inscriere : 2010-08-28
Varsta : 28
Localizare : Targoviste

Top 5 anime girl Empty
PostSubject: Re: Top 5 anime girl   Top 5 anime girl I_icon_minitimeSat Aug 28, 2010 7:51 am

5.nenene(R.O.D)
4rukia(bleach)
3winry(fma)
2Miku Hatsune
1 MISA(death note)
Back to top Go down
mada9593
Distress an Coma
Distress an Coma
mada9593


Numarul mesajelor : 132
Puncte : 5334
Data de inscriere : 2010-01-10
Varsta : 28
Localizare : undeva......cred ca................ in spatele tau

Top 5 anime girl Empty
PostSubject: Re: Top 5 anime girl   Top 5 anime girl I_icon_minitimeSun Aug 29, 2010 10:26 am

Misaki (kaichou wa maid-sama!)
Matsumoto Rangiku
Winry
Ai enma
si (.... aahhhhhhh imi storc creieriiii ...).... nu mai stiu... ><'
Back to top Go down
Sponsored content





Top 5 anime girl Empty
PostSubject: Re: Top 5 anime girl   Top 5 anime girl I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Top 5 anime girl
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Ultimul anime vizionat?
» Blood+(anime)
» Top 5 anime boys
» Top 5 anime-uri preferate
» Nana (anime)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
The gazette a real dream... :: ..::Have Fun::.. :: ~Anime~-
Jump to: