The gazette a real dream...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Top 5 anime-uri preferate

Go down 
+2
..::Miko-chan::..
Katherine
6 posters
AuthorMessage
Katherine
Distress an Coma
Distress an Coma
Katherine


Numarul mesajelor : 109
Puncte : 9815
Data de inscriere : 2009-07-21
Varsta : 30
Localizare : My Room Agony

Top 5 anime-uri preferate Empty
PostSubject: Top 5 anime-uri preferate   Top 5 anime-uri preferate I_icon_minitimeWed Jul 22, 2009 5:07 pm

Faceti un Top 5 al anime-urilor care va plac, insa va rog spuneti si ceva despre ele nu le postati doar asa sa fie, putina descriere poate ce va placut la el asa de mult sau mai stiu eu ce,insa nu scrieti doar titlul si atat.

Me first

Deci ^^ sa incepem cu inceputul.

1. Death Note
* originalitatea acestui anime il face sa fie bine pozitionat in topul meu de anime-uri preferate. Cel mai mult am admirat grafica si nu povestea cum spun alti, grafica e pur si simplu geniala, uitativa putin la Lawliet (L) observati cat de original este acest personaj si oricat ati cauta nu mai gasiti unul la fel sau asemanator (desigur daca nu e facut de acelasi artist si are o mica asemanare). De multe ori m-am regasit in felul de a fi a lui Light si am inteles de ce se comporta asa, puterea caietului a fost prea mare pentru el si a inceput sa il domine ^^ oricum e un anime genial personajele sunt foarte bune si cum spuneam mai sus te regasesti bine in felul lor de a fi parca ar fi luate din viata de zi cu zi (cel putin la mine asa e *.*)
2. Kuroshitsuji
* nu cred ca foarte multi ati auzit de acest anime pentru ca este unul nou pana nu demult dar ma rog sa trecem peste partea asta ca sa nu va mai plictisesc. Chiar daca nu e in totalitate genul meu de anime preferat m-a atras intr-un fel sau altul, am incercat o saptamana incontinu sa ma uit la el si abia dupa vreo 5 zile am reusit sa termin primul episod apoi restul au venit foarte repede si in mai putin de o saptamana l-am terminat, il puteam termina si mai repede insa am asteptat sa apara ultimele 3 episoade ^^. La fel si aici personajele sunt originale (acum parca vad ca o sa imi spuneti ca mereu pun accent pe originalitate si ce tot am cu ea....ei bine mie una nu imi place de nici un fel sa ma uit la anime-uri unde personajele seamana intre ele....pur si simplu este un lucru extrem de aiurea -.-'') deci mai departe si aici unele personaje imi aduc aminte putin de altele cum ar fi cazul lui Sebastian care in multe parti imi aduce aminte de Itachi(Naruto).
3. Vampire Knight
*La inceput cand inca nu am urmarit tot anime-ul nu aveam o parere prea buna despre el si mereu ziceam ca e plictisitor....etc. dar cand am avut putin timp si l-am vazut mai atent am observat ca e un anime chiar bun si imi intrece orice asteptare. Cea ce il face sa fie pe locul 3 este povestea lui si faptul ca vampiri sunt inclusi in ea (eu fiind o mare fana a vampirilor si a povestilor cu acestia). In acest anime va uimesc si va zic ca nu grafica a fost cea care m-a atras (personal acum grafica cam lasa de dorit aici mai ales la unele personaje -.-'') ci aici m-a atras pur si simplu povestea si felu in care se desfasoara fiecare tablou din anime. la sfarsit am ramas un pic cam asa O_O adica era cam aiurea si nu am inteles pana la urma ce s-a intamplat si daca Kaname a ramas cu Yuki in ciuda faptului ca erau frati -.-'' dar ma rog uitandu-ma la toate aspectele lui e un anime bun.
Prima data cand am avzut ermh....un om indragostit de un vampir aiurea ><''' insa m-am linistit cand am vazut ca si Yuki e vampir.
4.Spiral
* Este un anime pe care l-am vazut cand inca eram destul de mica si nu aveam o logica prea buna sa zic asa eram in acea perioada in care ma indragosteam de orice persoana care aparea la Tv fie ea reala sau doar un personaj desenat. Imi placea anime-ul foarte mult si imi place si acum, inca sper sa se difuzeze si al 2-lea sezon. Ma asteptam totusi ca Hyono so Ayumu sa ramana impreuna dar cum anime-ul nu este genul care sa incadreze in continut povesti de dragoste mi-am luat gandul de la posibilitatea de a ramane impreuna a celor 2 personaje. Aici ca de fiecare data la anime-uri m-a atras grafica care pot zice ca e mai buna decat ma asteptam avand in vedere ca nu e un anime tocmai nou -.-'' ca si personaj mereu am admirat-o pe Rio pentru abilitatile ei de a-si schimba felul de a fi (de la o fetita cuminte si inocenta care poate respinge si contrazice orice acuzatie care i s-ar putea aduce la un personaj rau fara mila si dispus a faca orice ca sa reuseasca in atingerea scopului propus) cam asa sunt si eu si acesta cred ca e un motiv in plus pentru ca m-a atras acest personaj. Plus ca ideea lor de a avea incredere in Ayumu ca i-ar putea duce catre lumina era pur si simplu geniala toti il acceptau ca salvator mai putin Kanon care nu era de acord cu el si nu vedea in Ayumu speranta si scaparea pe care toti o vedeau.
5. Rozen Maiden
* Este pe ultimul loc pentru ca nu este chiar genul meu de anime. Totusi faptul ca are ca personaje in mare parte papusi m-a facut sa ma uit la el si ulterior sa ocupe un loc in topul meu de anime-uri preferate. Aici la fel ca si la celelalte anime-uri de mai sus imi place grafica personajelor pentru ca pentru prima data spun ca in acest anime personajele nu imi aduc aminte de nici un alt personaj din alte anime-uri cea ce ii da un punct in plus si ii asigura un loc in topul meu de anime-uri preferate. Sincer povestea m-a impesionat eu fiind si o adepta a stilului Gothic Lolita, mi-a placut ideea cu "Alice Game" si eu speram mereu ca acest joc sa fie castigat de Barasuisou sau de Kanaria ori Suigintou. Prima papusa este Shinku dar personal nu prea imi place de ea poate si pentru ca este prima si fiind prezentata mereu ca personaj pozitiv, apoi este vorba despre Hina Ichigo care este cea mai adorabila ever, imi place acel unyu~ al ei si mi-a a luat si mie ceva vreme sa vad la ce se refera cu el (pana la urma erau niste prajituri) apoi Suigintou care este personajul negativ cea ce din nou ma atrage la ea, stie foarte bine cu sa se comporte insa ma enerveaza spre final penru ca se face destul de buna datorita lui Megu mediumul ei. Apoi vin cele doua papusi la fel care tin mult una la alta fiind vorba despre Souseiseki/Sueseiseki care sunt foarte dragute dar nu au nimic asa de special incat sa ma atraga din nou spre final mai apare si Kanaria care este o papusa la fel de draguta ca si Hina Ichigo dar mai amuzant si mai impiedicata decat aceasta. Barasuishou apare spre final si chiar m-am bucurat cand aceasta a distrus-o sau ma rog a last-o fara viata pe Shinku (chiar daca asta a dus la distrugerea ei) in final cea de-a 7-a papusa si cea originala (pentru ca Barasuishou nu este originala facuta de Rozen ea a fost creata de un ucenic a lui Rozen care dorea foarte mult ca aceasta sa castige "Alice Game" sa devina Alice si sa il intalneasca pe otosan). oricum Kirakishou apare putin spre finalul anime-ului pentru cateva secunde pentru cei interesati puteti citi manga-ul acolo gasiti mai multe despre ea ^^. Oricum analizand anime-ul este unul foarte bun dar tot ramane pe locul 5 pentru ca celelalte locuri sunt ocupat uc alte anime-uri care inseamna mai mult pentru mine atat din punct de vedere sentimental cat si din punct de vedere al genului si continutului.

Gata am terminat aici pentru ca stiu ca deja v-am plictisit cu tot ce am scris mai sus. Deci incheiem aici ^^ Bye
Back to top Go down
http://ameblo.jp/katherine-chan
..::Miko-chan::..
Admin
Admin
..::Miko-chan::..


Numarul mesajelor : 207
Puncte : 39977
Data de inscriere : 2009-07-20
Varsta : 30
Localizare : in my own world....

Top 5 anime-uri preferate Empty
PostSubject: Re: Top 5 anime-uri preferate   Top 5 anime-uri preferate I_icon_minitimeSat Jul 25, 2009 5:41 am

1.Blood+: va ramane mereu preferatul meu.....am fost devastata o saptaana dupa ce sa terminat moah moah imi place ideea animului iar personajele sunt foarte dragute si unice.
2.Death Note:cel mai mult mia placut ideea foate originala si persnajele
3.Inuyasha:a fost primul anime pe care lam vazut(am vazut is altele inainte dar nu stiam ca snt animeuri)si personajele erau dragute mai ales Sesshomaru super love stupid laugh
4.Gravitation:primul anime Yaoi pe care lam vazut!daca mati fi vazut ce moaca aveam cand la sarutat Yuki pe Shuchi in lift!am ramas oh nooo ma gandeam "ce draquuu....astia is amandoi baieti si se mozolesc???" cant speak
5.Kiddy Grade:mia placut mult ideea si personajele erau super love
Back to top Go down
https://gazetterealdream.forumotion.com
HELL GIRL

avatar


Numarul mesajelor : 39
Puncte : 20363
Data de inscriere : 2009-08-08
Varsta : 30

Top 5 anime-uri preferate Empty
PostSubject: Re: Top 5 anime-uri preferate   Top 5 anime-uri preferate I_icon_minitimeMon Sep 14, 2009 7:29 am

Death Note-mi se parea k descrie lumea mizera in kre traim si vointa pt suprematie...m-am regasit in animeul ala^^
Blood+ -personajele si cred ca si ideea animeului^^
Hell Girl- a fost primu anime in kre m-am regasit complet si a avut o influenta destul de puternik asupra mea
Gravitation-la fel k la miko, a fost primu anime yaoi si am km ramas surprinsa de indrazneala lu' yuki si dragostea pe kre io purta shuichi acestuia, dar trebuie sa recunos k mi-a placut ^^
Rosario + Vampire- asta l-am vazut pe youtobe k nu e difuzat pe animax...cred k mi-au placut personajele f cute si intamplarile hazli
Back to top Go down
Yume
Distress an Coma
Distress an Coma
Yume


Numarul mesajelor : 137
Puncte : 5345
Data de inscriere : 2009-12-28
Varsta : 102

Top 5 anime-uri preferate Empty
PostSubject: Re: Top 5 anime-uri preferate   Top 5 anime-uri preferate I_icon_minitimeMon Dec 28, 2009 9:02 am

1.Naruto
2.Bleach
3.Death note
4.Nana
5.Romeo si Julieta
Back to top Go down
Shy
The Invisible Wall
The Invisible Wall
Shy


Numarul mesajelor : 237
Puncte : 5382
Data de inscriere : 2010-02-28
Varsta : 30
Localizare : [. Disorder Heaven .]

Top 5 anime-uri preferate Empty
PostSubject: Re: Top 5 anime-uri preferate   Top 5 anime-uri preferate I_icon_minitimeSun Feb 28, 2010 6:15 am

Nana
Death Note
Hell Girl
Shugo Chara
Paradise Kiss
Back to top Go down
×♥× Yσкσ ×♥×

×♥× Yσкσ ×♥×


Numarul mesajelor : 41
Puncte : 5178
Data de inscriere : 2010-03-07
Varsta : 29
Localizare : Land of Joyness :]

Top 5 anime-uri preferate Empty
PostSubject: Re: Top 5 anime-uri preferate   Top 5 anime-uri preferate I_icon_minitimeTue Mar 09, 2010 10:04 am

Soul Eater
Naruto
Nana
Shugo Chara
Bleach
Back to top Go down
Sponsored content





Top 5 anime-uri preferate Empty
PostSubject: Re: Top 5 anime-uri preferate   Top 5 anime-uri preferate I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Top 5 anime-uri preferate
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Ultimul anime vizionat?
» Blood+(anime)
» Top 5 anime girl
» Top 5 anime boys
» Nana (anime)

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
The gazette a real dream... :: ..::Have Fun::.. :: ~Anime~-
Jump to: