The gazette a real dream...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 - A y a b i e -

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Katherine
Distress an Coma
Distress an Coma
Katherine


Numarul mesajelor : 109
Puncte : 9847
Data de inscriere : 2009-07-21
Varsta : 30
Localizare : My Room Agony

- A y a b i e - Empty
PostSubject: - A y a b i e -   - A y a b i e - I_icon_minitimeWed Jul 22, 2009 1:03 pm

Informatiile despre ei nu mai are rost sa pun ca nimeni nu le citeste si majoritatea le cunoasteti deja o.o'' asa ca voi trece direct la parerea mea xD
Well sa incepem xD
Deci ce parere aveti despre formatie? Ce melodii va plac? xDD

Me first:

Imi place foarte mult aceasta formatie in mod special pentru felul lor unic de a fi [uitati-va si voi putin ce stil special au si ce kawaii se comporta in live-uri ^^]. Imi plac mult melodiile lor si pentru PV uri au niste ideei grozave. Nu mai este o formatie in tot acest stil de muzica care sa fie la fel ca Ayabie [daca nu credeti puteti cauta asta ^^].

Pai Aoi desigur este membrul meu preferat adica pur si simplu sunt obsedata de el...nu stiu ce face dar in fiecare poza ara foarte kawaii ^^ deci este prea kawaii ^^ oriunde arata bine si oricum ar fi. Imi place ca este chiar funny uneori.Are un blog foarte kawaii ^^ si imi plac mult hainele lui pentru ca sunt adorablile si are un catel foarte dragut si alb care arata foarte....umh....pufos sa zic asa ^.^.
Apoi imi mai place si de Yume care a inceput sa fie foarte adorabil fara make-up ^^ adica are o fata asa kawaii si incepe sa imi placa si de el...eu una pana acum cateva zile nici nu l-am suportat ^^.

Melodia care imi place cel mai mult este TheMe pentru ca are un stil foarte original si poate putin diferita de ce au facut ei inainte ^^ oricum este o melodie geniala ^^. Apoi mai imi place si "Ai no Uta" in care Aoi [in live ma refer] este foarte kawaii ^^ si mai apoi Melting Cinnamon, LapisLazuli, Daikei, Aikagi, Hentai Saijuu Peiji [mai ales in live e asa kawaii ^^ adica ador melodia, si Aoi e foarte kawaii cand plange TT^TT], Kimi no koe to Yakushoku, Yubisaki, Romancer, Aitakute, Master Piece, Sleet Eve, Nanairo no Sora no Octave, Last Note, Soprano, Yuukyuu No Ame, Kirisame, Artifact, Masquerade, Aikagi, Honay Flavor, Senjou Cameraman to Saigo, Shine, Az, Virgin Snow Color, Cubic`L/R ock, Tsukigoi, 0010, Kiss me Snow, Hinata, Chou, 'Emu', Gimmick of Heavy Metal, Da-gi-e, Daikei, Japanese Lo-rez Carameltown, etc.
Acum cel mai mult imi place Soprano ^^ [vresuile sunt asa kawaii~ si nu pot uita interviul ala xDD] bwhaaa melodia e pentru mine xDD [si pentru toti ceilalti fani ai formatiei xD]

Pv-ul preferat cu siguranta este cel de la "TheMe" pai e pur si simplu genial si imi place mult cum a iesit Aoi pe acolo dar si ceilalti sunt kawaii ^^ mai imi place si cel de la Aitakute ^^ care e mai mult decat genial...Aoi arata foarte kawaii acolo ^^ (imi pare asa de mic si de inocent asemeni unui copil mic ^^) versurile melodiei sunt destul de kawaii ^^ la inceput m-am cam enervat pe ele dar mi-a trecut cand am aflat la ce se refera xDD.
Back to top Go down
http://ameblo.jp/katherine-chan
Yume
Distress an Coma
Distress an Coma
Yume


Numarul mesajelor : 137
Puncte : 5377
Data de inscriere : 2009-12-28
Varsta : 102

- A y a b i e - Empty
PostSubject: Re: - A y a b i e -   - A y a b i e - I_icon_minitimeFri Feb 05, 2010 5:04 am

yumehito is sooo hot and kawaii dreaming nosebleed si Aoi e asa de sweet very love
Back to top Go down
Lolita
Leech
Lolita


Numarul mesajelor : 69
Puncte : 5255
Data de inscriere : 2010-02-18

- A y a b i e - Empty
PostSubject: Re: - A y a b i e -   - A y a b i e - I_icon_minitimeSun Mar 21, 2010 12:59 pm

Aoi - A y a b i e - 467833 - A y a b i e - 759432
E cel mai bun - A y a b i e - 759432
Acum vreo 5 zile am facut rost de poster cu ei si fetele din clasa ziceau : Ce dragute sunt ^^ ! iar eu : o.O sunt baieti ba ! si ele se holbau la mien :-L
Ce ma enerveaza cand cineva zice ca sunt fete :-L
Oricum tot - A y a b i e - 759432 raman <3
Back to top Go down
Sponsored content





- A y a b i e - Empty
PostSubject: Re: - A y a b i e -   - A y a b i e - I_icon_minitime

Back to top Go down
 
- A y a b i e -
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
The gazette a real dream... :: ..::Japonia::.. :: ~J-music~-
Jump to: