The gazette a real dream...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Ce parere ai despre Japonia?

Go down 
+15
mada9593
Zaki
Shy
×♥× Yσкσ ×♥×
raven
Yume
Mika
..::Miko-chan::..
HeavyMental
_SS19_
Ankh
nnena
Andreea
Katherine
ChocoღGirl
19 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
GazeRock is not dead

GazeRock is not dead


Numarul mesajelor : 37
Puncte : 5031
Data de inscriere : 2010-08-28
Varsta : 28
Localizare : Targoviste

Ce parere ai despre Japonia? - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 3 I_icon_minitimeSat Aug 28, 2010 6:08 am

iubesc japnia in camera mea am un mare evantai pe perete si unul mai mic pe altul .pe tocurile usii am pictat semne japoneze "aishiteru " eee si alte chestii am lucruri cu feng shui si incerc sa imi schimb camera anual sa o fac cat mai uuu "feng shui" in aromonie cu natura tara asta m-a inbuneste e prea tare am citit ca in piata harajuku sunt numai cosplay si numai shopuri pe omotesando si takeshita dora pentru cosplay e raiul eu colectionez accesori chestii cu piramide si multe dar dak as ajunge in tara aia as lua magazinele cu o macara si mile-as pune in camera mea dintot deauna am vrut sa fiu acolo e cea mai diferita tara am mai citit ca prin centru merge un autobuz roz intrutotul pentru femei mi se pare tare aas si pagodele alea care unori am impresia ca sunt ca parul lui uru hehe nu pot sa scriu tot ce simt pentru japonia si ce stiu ca as ramane fara degete mersi daca ati citit to
Back to top Go down
GazeRock is not dead

GazeRock is not dead


Numarul mesajelor : 37
Puncte : 5031
Data de inscriere : 2010-08-28
Varsta : 28
Localizare : Targoviste

Ce parere ai despre Japonia? - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 3 I_icon_minitimeSat Aug 28, 2010 6:12 am

Carry wrote:
1. tara soareleui rasare are o politica teribila
sambata de exemplu se lucreaza
invatamantul este f ridicat, teme f multe....si in general japonezii sunt discriminatori
regula e asa:esti strain, nu esti de-al nostru
si cu toate astea,eu vreau sa ma stabilesc acolo. and DUH im drunk

am citit ca politica da e cam rea da totusi cu invatatul nustiu e cam treaba lor dar daca te-ai nascut acolo esti obisnuit dar oricum copii de acolo sunt destepti sunt pe locul intai la olimpiade am mai citit ca nu-i asa daca nu esti de-al nostru nu existi ci ca sunt mai reci fata de ceilalti dar doamne daca e ceva sa ti se intample sar cu totii acolo nu prea sunt hoti si daca esti turist toti te sprijina
Back to top Go down
Carry
Leech
Carry


Numarul mesajelor : 51
Puncte : 5127
Data de inscriere : 2010-06-04

Ce parere ai despre Japonia? - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 3 I_icon_minitimeSun Aug 29, 2010 1:21 am

@GazeRock is not dead
nu toti sunt buni la olimpiada,ma rog...
te sprijina,dar niciodata nu vei fi considerat unul de-al lor. sunt rasisti. haha
Back to top Go down
mada9593
Distress an Coma
Distress an Coma
mada9593


Numarul mesajelor : 132
Puncte : 5362
Data de inscriere : 2010-01-10
Varsta : 28
Localizare : undeva......cred ca................ in spatele tau

Ce parere ai despre Japonia? - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 3 I_icon_minitimeSun Aug 29, 2010 10:30 am

no sa nu zicem acum ca nu poti sa iti faci prieteni sau ceva de genu .. doar ca persoanele straine li se par ciudate ..( la mine in oras a locuit odata un negru >< XD si cand mergea pe strada toata lumea se uita dupa el pana s-au obijnuit) poate ca la ei o sa mai dureze ceva pana se vor obijnui
Back to top Go down
Carry
Leech
Carry


Numarul mesajelor : 51
Puncte : 5127
Data de inscriere : 2010-06-04

Ce parere ai despre Japonia? - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 3 I_icon_minitimeWed Sep 01, 2010 12:45 am

oricum,aproape toti sunt patriotisti. am vazut si exceptii,bineinteles.unora nu suporta sa le arati iar imagini cu gheise si stuff =]]
Back to top Go down
raven
Distress an Coma
Distress an Coma
raven


Numarul mesajelor : 114
Puncte : 5301
Data de inscriere : 2010-02-13
Localizare : Antartica

Ce parere ai despre Japonia? - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 3 I_icon_minitimeTue Mar 12, 2013 9:37 am

Okay, Japonia are parti bune si parti rele.
Si am citit mai multe variante, opinii.
In primul rand Japonia fata de Romania este foarte dezvoltata, alta cultura, alta limba.
Dar asta nu inseamana ca tot ce e in Romania este prost! Nu e tara e de vina, ci oamenii, fiindca nu stiu sa aiba grija de ea, sa o promoveze. Si nu se bazeaza numai pe istorie, e si la noi tehnologia evoluata, a aratat si la noi roboti scosi, inventati de romani, asa ca nu sariti sa scoateti doar punctele negative ale Romaniei.
Vorba unui utilizator, ziceti mersi ca totusi v-ati nascut aici si in una dintre tarile precum Afganistan sau Etiopia.
Cat despre faptul ca se lucreaza sambata in Japonia si la noi se lucreaza. Ba chiar si duminica. Politica nu e peste tot cea mai buna. Si cat despre rasism, asta se intalneste peste tot. Aveti impresia ca ei sunt rasisti? Uitati-va la americani. Si nici romanii nu stau bine la capitolul rasism, fiindca am vazut discriminari intre persoane de aceeasi etnie, ba si in Japonia.
Si da, invatamantul e ridicat in Japonia, dar cel putin se tin de carte, nu ca la noi, care nu sunt in stare sa treaca nici cu 5 la examen. Ce sa mai vorbesc ca nu au auzit de Eminescu.
Un alt lucru care mi-ar place sa-l vad este plaja artificiala. Arata ca o plaja naturala. very love
Back to top Go down
Sponsored content





Ce parere ai despre Japonia? - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Ce parere ai despre Japonia?   Ce parere ai despre Japonia? - Page 3 I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Ce parere ai despre Japonia?
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Despre grupuri
» Discutii despre orice
» Discutii libere despre trupa...
» Discutii despre tobosarul trupei
» Discutii libere despre vocaistul trupei

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
The gazette a real dream... :: ..::Japonia::.. :: ~Despre Japonia~-
Jump to: