The gazette a real dream...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 My life.My toughts.

Go down 
2 posters
AuthorMessage
Frozen_Rose
Distress an Coma
Distress an Coma
Frozen_Rose


Numarul mesajelor : 194
Puncte : 5330
Data de inscriere : 2010-03-14
Varsta : 30
Localizare : Somewhere in Universe

My life.My toughts. Empty
PostSubject: My life.My toughts.   My life.My toughts. I_icon_minitimeWed Mar 17, 2010 10:31 am

inceput:17.03.2010,18:25,ascult "Serenade" de Versailles

Ma tot gandesc la cum ar trebui sa fiu eu cu adevarat.Poate ca ar trebui sa ma schimb, sa fiu asemeni lor sau poate pur si simplu sa fiu eu insami, sa fiu asa cum vreau eu.Sa imi urmez idealul, sa continui sa visez cu ochii deschisi la un viitor care m-ar face cu adevarat fericita, sa ma inchid in acest glob de sticla si sa uit de tot ce se petrece in jurul meu, sau sa accept sa traiesc in acest iad in care se dau in fiecare zi lupte intre ingeri si demoni, sa fiu realista si sa ma conformez ideilor lor , vietii lispite de stralucire, comune.
Nu ii condamn pentru ca nu incredere in mine, nu stiu cum sunt eu cu adevarat pentru ca nu ii las eu sa stie.Dar ma intreb, s-ar schimba ceva daca ar trece zidul acesta invizibil pe care il construiesc de atat de mult timp intre mine si ei ? M-ar accepta asa cum sunt sau as termina prin a deveni una comuna?Oare daca as incerca sa mai joc roluri in fiecare zi , daca as inceta sa ies de sub pelerina sub care ma ascund, pentru ca vorbele si gandurile lor sa nu ma atinga, ar fi mai bine?....

sfarsit:18:31,ascult " Silent Knight" de Versailles
Back to top Go down
Zaki
Admin
Admin
Zaki


Numarul mesajelor : 302
Puncte : 20026
Data de inscriere : 2009-08-18
Localizare : reita's pants

My life.My toughts. Empty
PostSubject: Re: My life.My toughts.   My life.My toughts. I_icon_minitimeWed Mar 17, 2010 12:54 pm

eu cred ca fiecare din noi ar trebui sa fie ei insisi :]
una din zicalele mele preferate este 'Be Yourself; everyone else is already taken'

imi place foarte mult cum scri ^^
Back to top Go down
Frozen_Rose
Distress an Coma
Distress an Coma
Frozen_Rose


Numarul mesajelor : 194
Puncte : 5330
Data de inscriere : 2010-03-14
Varsta : 30
Localizare : Somewhere in Universe

My life.My toughts. Empty
PostSubject: Re: My life.My toughts.   My life.My toughts. I_icon_minitimeFri Apr 02, 2010 5:10 am

merci :)

inceput:02.03.2010;16:57;ascult "Shouji no V-ROCK" de Miyavi

Astazi e prima oara cand am fumat si chiar nu imi pare rau.Sunt feritica ca un sfarsit sunt ceea ce voiam sa fiu de mult timp si nu regret niciuna din deciziile pe care le-am luat.Poate ca asta inseamna sa fii comun.Poate ca cei originali si unici sunt cei "Sfintisori" cum ii numesc eu, dar daca intr-adevar e asa, prefer sa fiu "comuna"decat sa ii las pe toti sa creada ca sunt mai slaba decat ei.
Totusi, o colega cu care nu ma inteleg bine si nu imi place-stie, i-am zis-a spus ca vrea sa afle mai multe despre mine-jucam un joc care ne ajuta sa ne cunoastem mai bine intre noi la dirigentie.Mi s-a parut ciudat si mi-a parut bine in acelasi timp ca am reusit sa fiu un mister pentru anumite persoane si din cate mi-a spus ea sunt un mister pentru toata clasa.Oricum, nici macar colega mea de banca nu ma cunoaste bine.Ea stie doare ce verau eu, crede ca ma cunoaste perfect dar nu e deloc asa.E o singura persoana care stie absolut tot despre mine.Doar una.
Poate ca par ciudata si recunosc , sunt asa si imi place,poate ca voi parea extrovertita la un moment dat dar doar eu stiu cum sunt defapt.C`est la vieNu mi-a placut niciodata sa imi dezvalui adevarata personalitate, si nici nu o voi face.Cat despre fumat, mi s-a parut ca am manact carbune. dar mi-a placut ca am facut ceva ce imi era interzis.Ador sa fac lucruri de care ceilalti se tem-exceptand drogurile, le urasc!-

sfarsit;14:10, ascult "Filth in the beauty" de the GazettE
Back to top Go down
Sponsored content





My life.My toughts. Empty
PostSubject: Re: My life.My toughts.   My life.My toughts. I_icon_minitime

Back to top Go down
 
My life.My toughts.
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» The life in funny

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
The gazette a real dream... :: ..::Have Fun::.. :: ~Diary~-
Jump to: