HomeHome  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log inLog in  

Share | 

Pandora Hearts

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Katherine
Distress an Coma
Distress an Coma

Numarul mesajelor : 109
Puncte : 7145
Data de inscriere : 2009-07-21
Varsta : 23
Localizare : My Room Agony

PostSubject: Pandora Hearts   Wed Jul 22, 2009 4:51 pm

Name: Pandora Hearts
Genere: fantasy, action, mystery, comedy, romance
Year: April 2, 2009 – ongoing
Episodes: 12 [ongoing]
Story:Oz Bezarius, mostenitorul unei familii nobile, tocmai a implinit 15 ani. Viata lui este bogata si linistita, umbrita de absenta constanta a tatalui sau, insa de ziua sa de nastere totul se schimba complet. Este trimis intr-o alta dimensiune cunoscuta sub numele de Abyss, singura modalitate de a scapa este sa i se alature unui "chain" pe nume Alice, legendarul iepure negru.
Caracters:
~ Vessalius Household
*Oz Bezarius
*Alice
*Jack Vessalius
*Oscar
*Ada

~ Nightray Household

*Gilbert Nightray
*Vincent Nightray
*Echo
*Eliot Nightray
*Reo

~ Rainsworth Household
*Shalon Rainsworth
*Xerxes Break

~ Barma Household
*Glen Baskerville
*Lotti
*Fang
*Doug

~ Others
*Liam
*Philipe
*Flower Girl

~Chains
*B-Rabbit
*Eques
*Raven
*Yamane
*Mad Hatter
*Cheshire

- My Oppinion -
Personaje Preferate

Oz Bezarius:este mostenitorul unei familii nobile, tocmai a implinit 15 ani. Viata lui este bogata si linistita, umbrita de absenta constanta a tatalui sau, insa de ziua sa de nastere totul se schimba complet. este trimis in Abyss si singura lui scapare de acolo poate fi semnarea unui contract cu Alice.
Break:este un personaj foarte dragut personal mie imi place detsul de mult. vad in el un personaj special in care nicoodata nu poti avea incredere datorita faptului ca maeru este aiurit si nicoodata serios. Este obsedata de dulciuri [aici imi aminteste de Lawliet~ Death note].Garfica lui e draguta si Emily e kawaii~ si ea insa ma cam enerveaza cateodata vocea ei ><''''
Alice: este genul de persoanj feminin inchis in elsi enervant pana la culme.Am zis eu de multe ori ca am ceva cu persoanjele feminine dar asta le intrece pe toate. Ma scoate pur si simplu din minti cand o vad in anime ><''''' este asa de patetica si simpla incat nu vad cine ar putea agrea un asa personaj ><'
Echo: personajul asta de la stadiul de personaj stupid in viziunea mea a ajuns sa fie preferatul meu xDD pur si simplu il ador. Este asa de simplu si totusi asa de complex nici nu am cuvinte sa ii descriu personalitatea si felul in acre se comporta cu cei din jur xD da si da ma mir ca imi place chiar daca e un personaj feminin.
Cheshire: chiar daca este un chain a lui Alice mie tot mi-a placut si mi s-a parut un personaj foarte amuzant ^^ nekooo kawaii ~
Este prezentat foarte dragut intr-un mod oarecum amuzant ^^ care este facut sa te atraga si sa atraga audienta asupra anime-ului. Oirucm mi-e imi place si m-a facut sa rad foarte mult.
Jack Vessalius: imi place grafica lui nu tsiu de ce dar in uneleparti imi aminteste de Break [da da pentru ca au o grafica asemanatoare] imi place in primul rand numele lui si ca personaj masculin este preferatul meu xDD nu stiu de ce pur si simplu imi place personalitatea lui xD
Vincent Nightray: este si el un alt personaj foarte interesant fi plin de multe lucruri kawaii care te fac sa iti placa de e l[asta este si scopul.]. Caracterul lui uneori putin cam matur imi place foarte mult xD.

Parere: ermh....anime-ul pana acum este foarte bun am vazut putin din el pentru ca este inca on-going fiind aparute pana in prezent doar 8 episoade din anime...azi dimineata am mai vazut 5 deci am terminat cele 8 aparute ^^abia astept sa mai apara cateva xDDD
Grafica este putin mai diferita la el insa chiar din acest motiv imi place foarte mult [pentru ca acel ceva special diferit fata de ceilalti il fac sa fie unic]
Back to top Go down
View user profile http://ameblo.jp/katherine-chan

Pandora Hearts
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Pandora
» Pandora Radio and Christian rock/metal
» They're Playing Johanna
» [GAME] Kingdom Hearts series
» Pandora Voxx Project