The gazette a real dream...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 Sinuciderea?

Go down 
+6
nnena
HeavyMental
Ankh
Andreea
..::Miko-chan::..
Katherine
10 posters
AuthorMessage
Katherine
Distress an Coma
Distress an Coma
Katherine


Numarul mesajelor : 109
Puncte : 9837
Data de inscriere : 2009-07-21
Varsta : 30
Localizare : My Room Agony

Sinuciderea? Empty
PostSubject: Sinuciderea?   Sinuciderea? I_icon_minitimeWed Jul 22, 2009 1:58 pm

De ce credeti ca unii oameni se sinucid?
Daca tot suntem aici putem vorbi despre aceste probleme de care macar odata in viata ne lovim si noi chiar daca nu in mod direct.

Cred ca eu sunt prima xD
Deci sinuciderea nu stiu daca este tocmai o solutie ,eu am vrut sa ma sinucid de cateva ori insa nu a prea mers. Unori ma bucur ca nu am facut asta alteori imi pare rau. Sunt momente in care nu mai sti ce sa faci, nu vezi nici o scapare si vezi cum cazi in ceva din care nu mai poti iesi sub nici o forma si atunci ce faci? ei bine atunci fugi de realitate, vrei sa scapi si apelezi la sinucidere.
Problemele mele mereu au continuat si nu vedeam viata asa de usoara, de mica am invatat ca trebuie sa ma descurc singura si ca trebuie sa fac totul asa cum cred eu ca e bine pentru mine (in asta au fost devina parinti mei pentru ca ei au placat cand eram mica o.o' nu eu i-am obligat sa plece)
Eu tin foarte mult si la el , cand vad cum uni incearca sa ma indeparteze de el imi vine pur si simplu sa renunt la tot, dar inca nu pot face asta.
Am si zis cand voi ajunge acolo si voi putea atinge pamantul sunt fericita si gata sa mor impacata ca nu mai imi doresc nimic altceva.
Astazi poate esti in stare sa te sinucizi dintr-o prostie dar maine sau peste cateva zile acea prostie nu ti se va mai parea importanta si nu o vei vedea ca pe o problema fara raspuns....atunci nu merita sa mori degeaba >____<'' orice se poate rezolva in viata oricat de greu ar fi. Asa ne spun multi si eu am invatat in unele momente ca au dreptate dar sunt clipe in care chiar nu mai poti face nimic.
Daca ai probleme mai bine ai discuta cu cineva care te poate ajuta dar cu un prieten/prietena cel mai bine pentru ca acela va fi alaturi de tine mereu.
Back to top Go down
http://ameblo.jp/katherine-chan
..::Miko-chan::..
Admin
Admin
..::Miko-chan::..


Numarul mesajelor : 207
Puncte : 39999
Data de inscriere : 2009-07-20
Varsta : 30
Localizare : in my own world....

Sinuciderea? Empty
PostSubject: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? I_icon_minitimeFri Jul 24, 2009 2:23 pm

eh ai dreptate......... cheerleaer


mie viata mi se pare minunata tot timpul.............doar cand sunt singura si plictisita imi vin ganduri negre...in rest im a happy(and weird)person happy day
Back to top Go down
https://gazetterealdream.forumotion.com
Andreea

Andreea


Numarul mesajelor : 37
Puncte : 6008
Data de inscriere : 2009-08-16

Sinuciderea? Empty
PostSubject: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? I_icon_minitimeSun Aug 30, 2009 8:41 am

si eu am vrut sa ma sinucid de cateva ori findca simteam ca nu mai puteam sa dau piept cu problemele pe care le aveam dar tot eu m-am incurajat singura fiindca nu am pe nimeni care sa ma incurajeze si sa ma imbarbateze este foarte greu sa nu ai prieteni sa fii tot timpul singur sa nu ai cu cine sa iesi in oras, sa nu ai cu cine sa te distrezi sa nu ai un prieten cu care sa discuti tot ce iti trece prin cap sa discuti toate problemele si atunci ma incurajam singura zicand ca toate greutatile prin care trecem ni sunt date cu un anume motiv insa uneori iar imi vin gandurile negre si imi doresc cu disperare sa ma sinucid dar consider ca aceasta nu este o solutie pentru a scapa de probleme si nu am ce face pana la urma trebuie sa continui sa traiesc fie ca imi place fie ca nu uneori cand ma simt trista ascult People Error de la the gazette sau Saraba ma fac sa ma simt mai bine vocea lui ruki imi alina tristetea il iubesc,il ador este preferatul meu.
Back to top Go down
Ankh
The Invisible Wall
The Invisible Wall
Ankh


Numarul mesajelor : 380
Puncte : 79418
Data de inscriere : 2009-08-20
Varsta : 28
Localizare : Nu ai vrea sa stii XD

Sinuciderea? Empty
PostSubject: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? I_icon_minitimeSun Aug 30, 2009 9:06 am

Stai calma ca nici eu nu sunt asaltata de prieteni
Ma rog, eu am noroc ca imi place sa fiu singura. :] am o singura prietena [pacat ca sta in celalat capat al tarii] ...mai bine asa
Nu te descuraja, poate asa vrea Seme Ruki XDD intr-un viitor apropiat o sa-ti gasesti un prieten adevarat

In legatura cu sinuciderea...nu m-am gandit deloc la asta..nu merita
Plus ca vreau sa traiesc ca sa ajung in Japonia XDDD si trebuie sa fiu in viata ca sa merg la un concert the GazettE...nu cred ca te primesc aia mort acolo ^^
Back to top Go down
http://free-tine.forumotion.com
HeavyMental
The Invisible Wall
The Invisible Wall
HeavyMental


Numarul mesajelor : 223
Puncte : 114689
Data de inscriere : 2009-08-30
Localizare : centrul nimenofililor anonimi

Sinuciderea? Empty
PostSubject: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? I_icon_minitimeMon Aug 31, 2009 7:46 am

Am avut acum cativa ani o tentaiva de sinucidere , dar am esuat XD Dar mi`am schimbat mentalitatea de atunci si am ajuns sa consider sinuciderea un act de lasitate . Prefer sa ma inconjor cu putini prieteni , dar sa am incredere in ei . Din pacate , singura mea prietena adevarata e la 409 km departare si vreo 15 ore de mers cu trenul XD . Dar e mai bine asa decat sa ai in jur numai oameni prefacuti care sa isi bata joc de tine .
O sa`ti gasesti odata si odata o persoana care sa te inteleaga .
Si bine zis Ankhule XD Traim cu un singur scop XDDDD
Back to top Go down
Ankh
The Invisible Wall
The Invisible Wall
Ankh


Numarul mesajelor : 380
Puncte : 79418
Data de inscriere : 2009-08-20
Varsta : 28
Localizare : Nu ai vrea sa stii XD

Sinuciderea? Empty
PostSubject: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? I_icon_minitimeMon Aug 31, 2009 10:15 am

Si tu ai vrut sa te sinucizi? :| nu mi-ai zis..sau am uitat? =))
Pfff, bine ca nu ai facut-o..nu ne mai cunosteam D=
Stf...orgy virtual >:D<
Back to top Go down
http://free-tine.forumotion.com
nnena
The Invisible Wall
The Invisible Wall
nnena


Numarul mesajelor : 495
Puncte : 231766
Data de inscriere : 2009-08-30
Varsta : 28

Sinuciderea? Empty
PostSubject: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? I_icon_minitimeWed Sep 02, 2009 12:20 pm

mi se pare cel mai egoist lucru care poate fi facut...
Back to top Go down
_SS19_
Moderator
Moderator
_SS19_


Numarul mesajelor : 691
Puncte : 204923
Data de inscriere : 2009-08-15
Localizare : my bed

Sinuciderea? Empty
PostSubject: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? I_icon_minitimeSun Sep 06, 2009 10:03 am

e un lucru facut de obicei la disperare....m-am gandit o data cum ar fii sa ma sinucid dar am zis ca nu merita ..orice problema are o solutie pana la urma..trebuie doar sa o cauti cu atentie si mai ales sa nu actionezi fara sa gandesti
Back to top Go down
nnena
The Invisible Wall
The Invisible Wall
nnena


Numarul mesajelor : 495
Puncte : 231766
Data de inscriere : 2009-08-30
Varsta : 28

Sinuciderea? Empty
PostSubject: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? I_icon_minitimeWed Sep 09, 2009 3:45 am

^ adevarat
Back to top Go down
Shy
The Invisible Wall
The Invisible Wall
Shy


Numarul mesajelor : 237
Puncte : 5404
Data de inscriere : 2010-02-28
Varsta : 30
Localizare : [. Disorder Heaven .]

Sinuciderea? Empty
PostSubject: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? I_icon_minitimeSun Feb 28, 2010 6:56 am

Acum 1 an am vrut sa ma sinucid..ehh ce idioata eram, am luat o cutie intreaga de pastile dar nik..asta e ciudat ptr k atunci cand eram mica vreo 5 ani lafel am "papat" o cutie intreaga de pastile din idiotzenie credeam k sunt bomboane si am ajuns in coma XD, cam sadic lol.
M'am skimbat mult de atunci, poate k lumea ce ne inconjoara e rea dar asta nu ma opreste sa fiu cum vreau sau sa mai am incredere in freaking fake friends
Back to top Go down
Zaki
Admin
Admin
Zaki


Numarul mesajelor : 302
Puncte : 20047
Data de inscriere : 2009-08-18
Localizare : reita's pants

Sinuciderea? Empty
PostSubject: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? I_icon_minitimeMon Mar 01, 2010 11:55 am

pot sa stiu din ce cauza ai vrut sa te sinucizi?
daca nu sunt prea indiscreta =D

ma bucur ca acum vezi totul din alta perspectiva si ca te-ai schimbat fata de anul rtecut ^^

eu nu am avut tendinte sinucigase, ma intrebam oare cum e sa cazi de la etaj, ce simti in momentul ala dar nu m-am gandit sa si pun in practica
asta va ramane o intrebare la care nu voi afla vreodata raspunsul
Back to top Go down
Shy
The Invisible Wall
The Invisible Wall
Shy


Numarul mesajelor : 237
Puncte : 5404
Data de inscriere : 2010-02-28
Varsta : 30
Localizare : [. Disorder Heaven .]

Sinuciderea? Empty
PostSubject: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? I_icon_minitimeMon Mar 01, 2010 12:01 pm

Nu esti indiscreta si uhm, pai din cauza unui bou, a fost prima mea "relatie adevarata" ma convins sa ma culc cu el si apoi ma parasit jalnic.. iar dupa toti prieteni sau intors impotriva mea ziceau ca sunt "usuratica" pentru ca am acceptat asta.
Dar acum sunt fericita, am cunoscut persoane noi pe care ma pot baza, baieti sunt prin juru meu dar sincera de atunci nu am mai "ales" pe nimeni, inca astept tipul perfect pentru mine XD [ un print alb lol ]
bla bla... si cam asta e istoria mea de copil nefericit xD
Back to top Go down
Zaki
Admin
Admin
Zaki


Numarul mesajelor : 302
Puncte : 20047
Data de inscriere : 2009-08-18
Localizare : reita's pants

Sinuciderea? Empty
PostSubject: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? I_icon_minitimeMon Mar 01, 2010 12:07 pm

pff asta e...nu mai are rost sa plangi dupa laptele varsat

si daca ti-ai inceput viata sexuala la o anumita varsta e problema ta, nu inseamna ca esti usuratica
dar aici mereu daca faci ceva mai 'diferit' toti arata cu degetul spre tine
nu trebuie sa ii iei in seama
PS: eu una nu cred chestia asta cu tipul potrivit :]] adica o faci cand simti tu ca trebuie nu cred ca daca x ma iubeste tre sa ma si culc cu el...daca astazi ma cuplez cu cineva si maine consider ca merita sa fac lucrul asta il fac....daca ma paraseste dupa e pierderea lui...cu ce ma afecteaza pe mine so fucking funny
Back to top Go down
Shy
The Invisible Wall
The Invisible Wall
Shy


Numarul mesajelor : 237
Puncte : 5404
Data de inscriere : 2010-02-28
Varsta : 30
Localizare : [. Disorder Heaven .]

Sinuciderea? Empty
PostSubject: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? I_icon_minitimeMon Mar 01, 2010 1:07 pm

Uhm, imi place cum gandesti ^^


stareyes

Si oricum idea e ca vrea un tip "visual kei" suna ciudat stiu dar sunt curioasa cum ar fi o.o .. keep dreaming xD
Back to top Go down
Miko
Admin
Admin
Miko


Numarul mesajelor : 75
Puncte : 5281
Data de inscriere : 2010-01-20
Varsta : 30
Localizare : in my bed :D

Sinuciderea? Empty
PostSubject: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? I_icon_minitimeTue Mar 02, 2010 1:29 am

da zaki dar tu nu esti foarte sentimentala...adica nu stiu sa te fi atasat de cineva cu adevarat pana acum(ma refer la un baiat)
alti oameni sunt mai diferiti...de exemplu eu plang din orice r***t it wasnt me
Back to top Go down
Zaki
Admin
Admin
Zaki


Numarul mesajelor : 302
Puncte : 20047
Data de inscriere : 2009-08-18
Localizare : reita's pants

Sinuciderea? Empty
PostSubject: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? I_icon_minitimeTue Mar 02, 2010 1:35 am

hai mai bine sa ne mutam la discuții despre orice ca aici e topic cu sinucidere
Back to top Go down
Sponsored content





Sinuciderea? Empty
PostSubject: Re: Sinuciderea?   Sinuciderea? I_icon_minitime

Back to top Go down
 
Sinuciderea?
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
The gazette a real dream... :: ..::Arhiva::.. :: ~Arhiva Topicuri-
Jump to: