The gazette a real dream...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 N i g h t m a r e

Go down 
3 posters
AuthorMessage
Katherine
Distress an Coma
Distress an Coma
Katherine


Numarul mesajelor : 109
Puncte : 9844
Data de inscriere : 2009-07-21
Varsta : 30
Localizare : My Room Agony

N i g h t m a r e Empty
PostSubject: N i g h t m a r e   N i g h t m a r e I_icon_minitimeWed Jul 22, 2009 1:11 pm

~ am tot cautat pe aici si am tot cautat si nu am gasit nici macar un topic cu aceasta formatie asa ca m-am gandit sa deschid eu topicul. Daca mai este eu imi cer scuze dar am cautat de o gramada de ori si nu am gasit.
Let's started.
Nu voi adauga informatii pentru ca nimeni nu le citeste si nu cred ca sunteti interesati [daca aveti nevoie imi spuneti si le pot pune sau cautati pe internet.]
Deci care e parerea voastra despre formatie?

~My oppinion
Nightmare a fost prima formatie de j-rock pe care am ascultat-o prima data am auzit de ea de pe un forum dar atunci nu imi placea nici o melodie si chiar nu puteam sa suport formatia....mai tarziu am incercat sa ascult cate ceva incepand cu oppening-ul de la Death Note [theWORLD]. Au mai urmat si alte melodi in mare parte nu le cautam eu ci le vedeam pe alte forumuri ca versuri sau ca discutii si le ascultam sa vad si eu daca imi plac pentru ca multi ziceau ca sunt melodii geniale etc. Acum formatia este pe locul 6 in topul meu pentru ca in ciuda faptului ca au multe melodii foarte bune nu prea ma atrage [cu exceptia a 10 melodi: Konoha, Ochiwa, Mad Black Machine, White Room, Raven Loud Speeeaker, Mahora, livEVIL, Akane, Neotenii, Nazuki ]
Prima data cand am ascultat mi-a palcut de Yomi putin dar acum ma cam enerveaza uneori >>'' nu stiu de ce dar nu mai imi place asa de mult...[sorry for za fans]
Back to top Go down
http://ameblo.jp/katherine-chan
Miko
Admin
Admin
Miko


Numarul mesajelor : 75
Puncte : 5288
Data de inscriere : 2010-01-20
Varsta : 30
Localizare : in my bed :D

N i g h t m a r e Empty
PostSubject: Re: N i g h t m a r e   N i g h t m a r e I_icon_minitimeTue Jan 26, 2010 7:42 am

Well la fel ca tine,Katherine, Nightmare a fost prima trupa de j-rock pe care am ascultato. Miau placut de la inceput insa pe atunci nu prea aveam cum sa aflu mai multe despre ei...dar raman trupa mea de suflet pentru totdeauna very love
Back to top Go down
Shy
The Invisible Wall
The Invisible Wall
Shy


Numarul mesajelor : 237
Puncte : 5411
Data de inscriere : 2010-02-28
Varsta : 30
Localizare : [. Disorder Heaven .]

N i g h t m a r e Empty
PostSubject: Re: N i g h t m a r e   N i g h t m a r e I_icon_minitimeSun Mar 07, 2010 6:45 am

Ei bine, acum muuulti ani cand ma uitam la Death Note pur si simplu iubeam open'-ul [ scz de exprimare XD ] dar nu i-am dat atentie .
Ei bine acum o luna cautam trupe noi, si am gasit " the word" si "alumina " si imediat am realizat ca sunt de la death dote, asa ca m-am indragostit de trupa asta.
the end XDD
Back to top Go down
Sponsored content





N i g h t m a r e Empty
PostSubject: Re: N i g h t m a r e   N i g h t m a r e I_icon_minitime

Back to top Go down
 
N i g h t m a r e
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
The gazette a real dream... :: ..::Japonia::.. :: ~J-music~-
Jump to: