The gazette a real dream...
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
HomeHome  PortalPortal  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log inLog in  

 

 ~ Alice Nine ~

Go down 
+6
Lolita
Frozen_Rose
Natsume
_SS19_
Katherine
Mizuki
10 posters
AuthorMessage
Mizuki
Leech
Mizuki


Numarul mesajelor : 79
Puncte : 5493
Data de inscriere : 2009-07-21
Varsta : 36

~ Alice Nine ~ Empty
PostSubject: ~ Alice Nine ~   ~ Alice Nine ~ I_icon_minitimeTue Jul 21, 2009 10:47 am

Alice nine e o trupa Visual-Kei, infiintata in August 2004, formata din: Shou-vocal, Hiroto-chitara, Tora-chitara, Saga-bass, Nao-tobe. Au jucat in filmul de scurt metraj "NUMBER SIX".

Shou

trupe favorite : LUNASEA, KORN, Atari Teenage Riot, The Used, MUSE
grupa sanguina: O
data nasterii :5 iulie
inaltime : 177cm
greutate : 58kg
Hobby-uri : Jocurile TV,sa cumpere haine secondhand, si cafeaua


Hiroto

muzica preferata : post rock, something HOT
grupa sanguina: O
data nasterii :4 mai
inaltime : 166cm
greutate : 51Kg
Hobby-uri : fotografia
ceva la care nu ar renunta : credinta sa si chitara.


Tora

muzica preferata : korn
grupa sanguina: O
data nasterii : 17 septembrie
inaltime : 182cm
greutate : 70kg
Hobby-uri : skateboard/BMX
ceva la care nu ar renunta : credinta sa

Saga

trupe favorite : UNDERWORLD, down, NUMBER GIRL, si muzica cu a hot & a floaty sound.
grupa sanguina: AB
data nasterii : 24 iunie
inaltime : 175cm
greutate : 55kg
Hobby-uri : sa plimbe cainele
ceva la care nu ar renunta : ceva de care e mandru

Nao

muzica favorita : muzica alternativa
grupa sanguina: A
data nasterii : 31 iulie
inaltime : 170cm
greutate : 53Kg
Hobby-uri : HIKIKOMORI
ceva la care nu ar renunta : timpul petrecut in HIKIKOMORI



~ Alice Nine ~ 211
Back to top Go down
Katherine
Distress an Coma
Distress an Coma
Katherine


Numarul mesajelor : 109
Puncte : 9837
Data de inscriere : 2009-07-21
Varsta : 30
Localizare : My Room Agony

~ Alice Nine ~ Empty
PostSubject: Re: ~ Alice Nine ~   ~ Alice Nine ~ I_icon_minitimeWed Jul 22, 2009 1:10 pm

Uhuuu arisu o.o''
Aha deci este una din formatiile care imi place destul de mult, nu e preferata mea dar pot zice ca au unele melodii care imi plac foarte mult si care mereu mi-au palcut.
Membrii sunt foarte kawaii xDD
La inceput mi-a placut de Saga o.o' care acum cred ca imi este copil o.o'' insa dupa ce nu a avut macar vointa sa zica un multumesc m-a cam enervat >>'''''
Imi placea de el de cand l-am vazut prima data o.o'' in realitate, este foarte diferit adica ma rog este ceva greu de zis insa e foarte kawaii xD
Apoi imi place si de Shou care este copilul meu drag xDD si de el imi place mai mult in realitate decat in poze sau Pv-uri xDD este foarte dragut chiar daca m-a enervat putin (stiu ca a crezut ca sunt nebuna o.o'''' dar nu am ce face eram si eu intimidata ca tot omul ><')
Melodiile lor au un sound foarte dragut si linistitor.
Melodii preferate: Seija no Parade, Time Machine, Hana ichi Monme, Siva&Diva, Strawberry Fuzz, Shunkashuutou etc.
Back to top Go down
http://ameblo.jp/katherine-chan
_SS19_
Moderator
Moderator
_SS19_


Numarul mesajelor : 691
Puncte : 204923
Data de inscriere : 2009-08-15
Localizare : my bed

~ Alice Nine ~ Empty
PostSubject: Re: ~ Alice Nine ~   ~ Alice Nine ~ I_icon_minitimeSun Sep 06, 2009 9:45 am

imi placeau mult la inceput acum nu ma mai omor asa dupa ei...au melodii faine insa nu prea ma mai atrag.....
Back to top Go down
Natsume

Natsume


Numarul mesajelor : 22
Puncte : 5183
Data de inscriere : 2010-03-06

~ Alice Nine ~ Empty
PostSubject: Re: ~ Alice Nine ~   ~ Alice Nine ~ I_icon_minitimeTue Mar 09, 2010 12:54 pm

alice nine..ei bine mie chiar imi plac mult!una din trupele mele preferate..yay!
fiecare membru are ceva special, si nu pot alege din ei (lafel ca la gazette)
Back to top Go down
Frozen_Rose
Distress an Coma
Distress an Coma
Frozen_Rose


Numarul mesajelor : 194
Puncte : 5351
Data de inscriere : 2010-03-14
Varsta : 30
Localizare : Somewhere in Universe

~ Alice Nine ~ Empty
PostSubject: Re: ~ Alice Nine ~   ~ Alice Nine ~ I_icon_minitimeMon Mar 15, 2010 5:43 am

imi place formatia asta ^^ nu sunt fana dar sunt ok
eu am o versiune de la "Mirror Ball" care e foarte lenta si sdingurul instrument care se aude e pianul, dar pe youtube am gasit pv-ul si e cu chitari, etc uhm
Back to top Go down
Lolita
Leech
Lolita


Numarul mesajelor : 69
Puncte : 5245
Data de inscriere : 2010-02-18

~ Alice Nine ~ Empty
PostSubject: Re: ~ Alice Nine ~   ~ Alice Nine ~ I_icon_minitimeSun Mar 21, 2010 12:16 pm

Aii !
Eu sunt fana Alice Nine ^^'
Shou e ~ Alice Nine ~ 759432
Mi` se par toti buni si cum arata si cum canta XD
Back to top Go down
Zaki
Admin
Admin
Zaki


Numarul mesajelor : 302
Puncte : 20047
Data de inscriere : 2009-08-18
Localizare : reita's pants

~ Alice Nine ~ Empty
PostSubject: Re: ~ Alice Nine ~   ~ Alice Nine ~ I_icon_minitimeSun Mar 21, 2010 1:30 pm

Shou mi se pare ca seamana cu un iepuras very love
Back to top Go down
Shy
The Invisible Wall
The Invisible Wall
Shy


Numarul mesajelor : 237
Puncte : 5404
Data de inscriere : 2010-02-28
Varsta : 30
Localizare : [. Disorder Heaven .]

~ Alice Nine ~ Empty
PostSubject: Re: ~ Alice Nine ~   ~ Alice Nine ~ I_icon_minitimeSun Mar 21, 2010 4:30 pm

Hobby-uri : Jocurile TV,sa cumpere haine secondhand, si cafeaua


Sa cumpere haine second`hand? Daca e second Hand de la nu stiu ce vedeta mare atunci da,dar ewwww...
Si da stiu poate fac spam sau off sau etc =]
Back to top Go down
GazeRock is not dead

GazeRock is not dead


Numarul mesajelor : 37
Puncte : 5024
Data de inscriere : 2010-08-28
Varsta : 28
Localizare : Targoviste

~ Alice Nine ~ Empty
PostSubject: Re: ~ Alice Nine ~   ~ Alice Nine ~ I_icon_minitimeSat Aug 28, 2010 5:16 am

alice nine...ii stiu de mult da acum ii iubesc (nu ca pe gazette -pe nimeni nu ii iubesc mai mult decat pe gazette ) imi place dead school screaming ca melodie si mai imi place kiss twice ...de mor mai ales vatrianta aia lenta vai ce frumos e si shou si the last empire ufff in fine au destule melodi bune si shou zici e e iepuras asa cum ai zis zaki mai ales cu dintisorii aia care il chinuie cand vorbeste....asa mi se pare ca vorbeste cam greu da canta ca o ...privighetoare rock haha in fine sunt tari (scz ca vorbesc mult)
Back to top Go down
Mae

Mae


Numarul mesajelor : 12
Puncte : 4880
Data de inscriere : 2010-12-23

~ Alice Nine ~ Empty
PostSubject: Re: ~ Alice Nine ~   ~ Alice Nine ~ I_icon_minitimeSat Dec 25, 2010 2:33 pm

Arisuu <333
Ador trupa asta este prima trupă preferată după Gazetto. Dacă m-aş
duce la un concert aş fi cea mai happy.
Melodii preferate..hmm cred că ar fi Shuunkashuutou,melodia mea de suflet deşi nu prea pare,Senkou,a început să-mi placă destul de mult,the last empire, seija no parade, fantasy,Q,Ruri no ame,Number six sau cum zicea Nao "nambăr şixu" .. era adorabil! [: şi îmi palce mult pv-ul de la Eraser-Memoire d'une fleur unde avea shou părul albastru. Oricum formaţia este chiar simpatică şi se vede că sunt dedicaţi muzicii~
Prima dată am început să-l plac pe Nao, că deh cum să nu-l placi da' apoi mi s-a pus pata pe Shou. Tipul.. îşi iubeşte fanii, se poate vedea asta din scrierile de pe blog, iar în ultimul timp Hiro-pon a început să fie cute în special când îl văd cu Mogu <3 Sunt adorabili împreună ,iar pe Saga..prima dată îl priveam ca pe un...tip rău, iar Tora pare a fi mai deschis în faţa lumii decât pare, şi vorbeşte mult.
Back to top Go down
Sponsored content





~ Alice Nine ~ Empty
PostSubject: Re: ~ Alice Nine ~   ~ Alice Nine ~ I_icon_minitime

Back to top Go down
 
~ Alice Nine ~
Back to top 
Page 1 of 1

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
The gazette a real dream... :: ..::Japonia::.. :: ~J-music~-
Jump to: